Robootika

Tallinna Reaalkooli ja Tallinna Kesklinna Põhikooli huviringid 2018/2019

Robootika LEGO õppeotstarbeliste WeDo 2.0 komplektide baasil (1. klass)

Sihtrühm: 1. klass (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)

Ringis õpitakse tundma robotite põhi komponente, juhtimiskeskust (aju), andureid (sisendid) ja mootoreid (väljundid). Programmeerimine toimub lihtsa piktogrammilise tarkvara abil. Õpitakse läbi erinevate praktiliste tööde, arendades laste tehnilist mõtlemist, probleemide lahendamise võimet ja meeskonnatööd. Võtame osa kevadel toimuvast FLL ja Robotex nooremate vanuserühmade näitusest.

Ringi korraldab erahuvikool RoboKaru

Täpsem info: robootika

Robootika LEGO õppeotstarbeliste WeDo 2.0 komplektide baasil (2. klass)

Sihtrühm: 2. klass (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)

Ringi korraldab erahuvikool RoboKaru

Täpsem info: robootika

Robootika LEGO õppeotstarbeliste Mindstorm EV3 komplektide baasil (2.-3. klass)

Sihtrühm: 2. klassi õpilane, kes on läbinud kursuse LEGO õppeotstarbeliste WeDo 2.0 komplektide baasil või 3. klassi õpilane (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool).

Robootika alustega tutvumine toimub LEGO õppeotstarbeliste Mindstorm NXT komplektide baasil. Õpitakse tundma baasriistvara, so juhtimiskeskust (aju), andureid (sisendid) ja mootoreid (väljundid), tarkvara kasutamist blokkskeemide abil. Õpitakse läbi erinevate praktiliste tööde.

Ringi korraldab Tallinna Kesklinna Põhikool

Täpsem info: robootika

Robootika LEGO õppeotstarbeliste Mindstorm EV3 komplektide baasil – jätkukursus (1.-9. klass)

Sihtrühm: 1.-9. klassi õpilased, kes on läbinud LEGO EV3 baaskursuse (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)

Õpilased on juba omandanud robootika ja programmeerimise alused. Nüüd rakendatakse oma teadmisi praktilistes ülesannetes, imiteeritakse tavaelus olevaid probleeme ja püütakse leida neile sobivaid lahendusi. Suur rõhku pannakse erinevate masinate ehitamisele. Õpitakse tundma ning ehitama erinevaid mehhanisme, ülekandeid ja konstruktsioone. Ehitatakse paaris ja meeskonnatööna erinevaid masinaid, mis lahendavad mingisuguseid probleeme või täidavad ülesandeid. Peetakse omavahelisi võistlusi. Õpe ja ehitamine toimub LEGO õppeotstarbeliste Mindstorm EV3 ja Nxt komplektide ning nende laienduste baasil.

Ringi korraldab Tallinna Kesklinna Põhikool

Täpsem info: robootika

Robootikaklubi Lego Mindstorm baasil edasijõudnutele (4.-7. klass)

Sihtrühm: 4.-7. klassi õpilased (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool), kes on läbinud Lego Mindstormi baas ja jätkukoolituse ning on saanud eelnevate ringide juhendajalt soovituse.

Toimumisaeg: teisipäeviti kell 16.00 – 17.30, 25 korda õppeaastas. Kolm võistluspäeva väljaspool ringiruume.

Toimumiskoht: Tatari 3, 4. korrus

Ringi juhendab: õpetaja Ahti Pent

Ring on tasuta

Ring alustab: 18. septembrist

Registreerimine:
Maksimaalselt saab osaleda ringis 20 õpilast. Ringi arvatakse õpilased, kellel on vähemalt kahe aastane Lego Mindstorm EV3 kasutamise kogemus. Juhul kui soovijaid on rohkem, arvatakse ringi nimekirja esimesena registreerunud lapsed.

Robotiklubi eesmärgiks on pakkuda praktilist väljundit Lego Mindstormi platvormiprogrammeerimis- ja ehitamiskogemustega õpilastele, mille käigus süvendatakse ja arendatakse robotite ehitamise käigus oma mehhaanika- ja programmeerimisalaseid teadmisi. Õpilased on omandanud robootika ja ehitamise alused. Nüüd rakendatakse oma teadmisi ja oskusi praktilistes ülesannetes ning selle käigus omandatakse uusi oskusi ja teadmisi. Ehitatakse erinevaid võistlusmasinaid, peetakse omavahelisi võistlusi ning valmistutakse robootikavõistlusteks – Robotex; First Lego League, Robomiku Lahing

Korraldab Tallinna Reaalkool

Reaalkooli Robotistuudio (7.-12. klass)

Sihtrühm: 7.-12. klass (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)

Toimumisaeg: esmaspäeviti 17.30 ja neljapäeviti 16.30

Toimumiskoht:

Juhendajad: Karoliina Roots ja Timothy Rähmonen

Ring on tasuta

Registreerimine:
Maksimaalselt saab ringis osaleda 20 õpilast. Juhul kui soovijaid on rohkem, arvatakse ringi nimekirja esimesena registreerunud lapsed.

Kursuse käigus alustame NXT, EV3 ja TETRIX platvormide kasutamisest ning valmistume Robotex võistluseks.
Võistluseks valmistumise protsess hõlmab endas õpilaste võistlus valikute soovidele vastavalt võistluste idee ja teostuse läbi töötamist, robotiplatvormi valikut ning sellega tutvumist, robotiplatvormi käsitlemist ning roboti valmimist + programmeerimist. Roboteid programeerime C-laadses keeles NXC. Aasta jooksul valmistume veel Eesti sisesteks võistlusteks ning liigume edasi robotiplatvormidelt 0-ist ehitatud robotite ehitamisele. Tutvustame tuntud roboti keskseadmeks e. „ajuks“ kasutatavat Arduino kontrollereid ja elektroonika komponente robotite loomiseks.

Ringi korraldab Tallinna Reaalkool.

Viimati muudetud: 24.10.2018