Traditsioonilised üritused

Koolis planeeritud traditsioonilised üritused kajastuvad koolikalendris.

Kooli sünnipäev
Kooli sünnipäeva tähistatakse igal aastal 29. septembril ühise piduliku sünnipäevatordi söömisega, kus autasustatakse kõige väljapaistvamaid realiste (näiteks rahvusvaheliste olümpiaadide võitjaid). Samas antakse õpilastele üle ka Tallinna Reaalkooli tegevuse edendamiseks loodud fondide stipendiumid.

Sõrmuste pidu
See on traditsiooniline, väljaspool maja toimuv üritus, mille organiseerivad sõrmuste saajad ise.
Sõrmused lunastatakse kindla rituaali järgi (rapiir, sõrmused, hõbekarikas, küünlad, ladinakeelne deviis).

Märgiaktus ja -pidu
Viimase aasta sügisel saavad abituriendid ja nende poolt valitud õpetajad märgiaktusel lõpumärgid.
Õhtusel tantsupeol osalevad kõik gümnaasiumi õpilased. Kell 21.00 laulavad abituriendid nooremad õpilased majast välja salmiga: “Välja, välja koolimaja seest, sest aeg on minna tudule, kel märki pole ees!”. Seejärel lunastatakse märgid kindla rituaali järgi.

Vilistlaste päev ehk Reaali Sumin
Iga aasta jaanuari viimane laupäev on vilistlaspäev. Päeval võetakse õpilastega mõõtu korvpallis ja võrkpallis. Õhtul on klasside kokkusaamised koolimajas ehk Reaali Sumin.

Vabariigi aastapäeva tähistamine
Igal aastal vabariigi aastapäeva eel asetavad Vabadussõjast osa võtnud kolme Tallinna kooli (Tallinna Reaalkooli, Jakob Westholmi Gümnaasiumi ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi) õpilasesindused ja direktorid ühise pärja Vabadussõjas langenud õpilaste ja õpetajate ausambale. Tseremoonial osaleb Tallinna linnapea.

Presidendiaktus
Eesti Vabariigi juubeliaastapäeval, iga viie aasta järel, toimub Reaalkooli aulas aastapäeva aktus vabariigi presidendi osavõtul. Pidulikul aktusel osalevad Vabadussõjast osa võtnud Tallinna koolide (Tallinna Reaalkooli, Jakob Westholmi Gümnaasiumi ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi) esindajad.

Lõpukell
Viimasel koolipäeval tullakse kooli rahvariietes. Toimub aktus, mille lõpetab K. Türnpu “Lahkumise laul”. Viimast korda heliseb kell 12 korda. Pärast seda, kätest kinni, käiakse läbi kooliruumid, staadionipiirded ja Raekoja plats. Pidu lõpeb Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis pikniku ja rahvalike mängudega.

Särgava pea pesu
Ernst Peterson Särgava ehk HABE oli kauaaegne Reaalkooli eesti keele õpetaja ja kooliinspektor. 1998. aastast on tema kuju Reaalkooli vastas haljasalal ja abituuriumil austav ülesanne HABEme pea tema sünnipäeval, 29. aprill puhtaks pesta. Särgava haual Metsakalmistul süüdatakse traditsiooniliselt küünal kell 18.00. Nii on see olnud tema lahkumisest saadik, nüüd juba pea 40 aastat.

Reaali Ramm
Vil! Georg Lurichi mälestuseks peetakse võistlust Reaali Ramm, kus selgitatakse välja tugevaim realist.