Kool

2018

  • Tallinna linna tunnustus 2018. aasta suve haridustegu” – õpilaste eduka osalemise eest rahvusvahelistel olümpiaadidel, panustamine koostöös õpilastega Pelgulinna Gümnaasiumis toimunud 2018/19. õppeaasta avakonverentsi „Esimene koolipäev Mega Õnnelikus Koolis“ korraldamisesse, osalemine rahvusvahelisel maateaduste olümpiaadil Tais; 
  • SA Õpilasmalev tunnustus – 2018. a suvel oli Tallinna Reaalkool Õpilasmaleva tegevuses osalejate arvu poolest Tallinna koolide seas I kohal!;
  • Innove ja Haridus- ja Teadusministeeriumi konkurss “Aasta kool 2018” II koht (taotlus; video);
  • Tallinna linna tunnustus „Haridusuuendus 2018“ – õppija arengut toetav hindamine;
  • Tallinna linna tunnustus “Edukas kool 2017/18. õa olümpiaadidel” I koht;
  • Tallinna linna tunnustus „Tegus õpilasesindus 2018“ eriauhind – Reaalkooli esinduskoda;
  • Segakoor võitis rahvusvahelisel koorikonkursil Slovakia Cantat 2018 kulddiplomi ja esikoha noortekooride kategoorias. Koori juhendas Eve Karp.

2017

  • Kooristuudio tütarlastekoor osales Hispaanias toimunud Canta al Mari konkursil ja saavutas kulddiplomi ja I koha lastekooride kategoorias, kulddiplomi ja II koha folkloori kategoorias ning lisaks pärjati Heli Roos parima dirigendi tiitliga;
  • Tallinna Haridusameti tiitel “Haridustegu september 2017” – reaal-meditsiini õppesuuna avamine ja koostöös Eesti Teadusagentuuriga 15.-16. septembril 2017 reaal- ja loodushariduse rahvusvahelise konverentsi korraldamine;
  • Tallinna Haridusameti tiitel “Haridustegu august 2017” – õpilaste rohkearvuline osalemine ja enim saadud auhinnaliste kohtade arv rahvusvahelistel olümpiaadidel;
  • Tallinna linna auhind “Edukas kool 2016. – 2017. õppeaasta olümpiaadidel”;
  • Tallinna koolinoorte spordimängudel 2016. – 2017. õppeaastal põhikool ja gümnaasium – II koht

2016

  • HITSA tunnustus “Digitaalselt aktiivne kool”, kuldtase;
  • Tallinna linna auhind “Edukas kool 2015. – 2016. õppeaasta olümpiaadidel”;
  • Tallinna ja Harjumaa koolide ansamblite konkursil Volüüm 17
    • 7.a klassi segaansambel “Kolm ruudus”, juhendaja Heli Roos – IV koht
  • Viimsi JazzPopFest
    • Tallinna Reaalkooli segakoor, dirigent Eve Karp – I koht B-kategoorias
    • tütarlasteansambel “Vallatu viisik”, juhendaja Eve Karp – III koht vokaalansamblite kategoorias ja publiku lemmik
    • parima juhendaja eripreemia – Eve Karp
  • Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevade raames toimunud üleriigilisel vokaalansamblite konkursil neidudeansambel, juhendaja Eve Karp – II koht
  • Tallinna koolinoorte spordimängudel 2015. – 2016. õppeaastal gümnaasium ja põhikool – I koht

2015

  • Tallinna haridusasutuste kvaliteediauhind “Hästi juhitud kool”
  • Tallinna linna auhind “Edukas kool 2014. – 2015. õppeaasta olümpiaadidel”
  • Tallinna ja Harjumaa koolide ansamblite konkursil Volüüm 16
    • Tallinna Reaalkooli neidudeansambel, juhendaja Eve Karp – I koht gümnaasiumi arvestuses
    • Tallinna Reaalkooli segaansambel, juhendaja Annika Lundver (vil!128) – III koht gümnaasiumi arvestuses
  • Kreekas toimunud Kalamata laulufestival Kooristuudio tütarlastekoor, juhendaja Heli Roos – folkloori ja noortekooride arvestuses I koht ja kulddiplom
  • Tallinna koolinoorte spordimängudel 2014. – 2015. õppeaastal
    • gümnaasium – I koht
    • põhikool – III koht
  • rahvusvahelistel sõudeergomeetrite võistlusel ALFA 2015
    • gümnaasium – I koht
    • põhikool – II koht
  • põhikoolide kooliteatrite riigifestivalil Tallinna Reaalkooli kooliteater, juhendaja Liisi Tegelmann – näitlejapreemia Tommi Allar Oja
  • XIV rahvusvahelisel koorifestivalil “Tallinn 2015” Tallinna Reaalkooli tütarlastekoor, juhendaja Heli Roos – II koht noortekooride kategoorias
  • kooliteatrite festivali Tallinna eelvoor Tallinna Reaalkooli näitetrupp lavastusega “Kalur ja tema Hing” (O.Wilde), juhendaja Liisi Tegelmann – laureaat põhikoolide arvestuses; rollipreemiad Susanna Uus, Henry Maasik ja Kristjan Baikov
  • koolinoorte segakooride konkursil Tallinna Reaalkooli segakoor, juhendaja Eve Karp – I koht

2014

  • Tallinna linna auhind “Edukas kool 2013. – 2014. õppeaasta olümpiaadidel”
  • Tallinna Kesklinna Valitsuse tiitel “Kesklinna õpilasesindus 2014” – Reaalkooli Esinduskoda
  • Praha laste-ja noortekooride konkursil Kooristuudio lastekoor, juhendaja Heli Roos – III koht ja hõbediplom
  • Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevade raames toimunud üleriigilisel vokaalansamblite konkursil Tallinna Reaalkooli tütarlaste ansambel, juhendaja Heli Roos – III koht 8. – 9. klassi arvestuses
  • Tallinna ja Harjumaa koolide ansamblite konkursil Volüüm 15
    • 5.kl poisteansambel “R-Klubi”, juhendaja Heli Roos – IV koht 4.-5. klassi vanuserühmas
    • Tallinna Reaalkooli neidudeansambel, juhendaja Annika Lundver (vil!128) – IV koht gümnaasiumi arvestuses
  • Tallinna koolinoorte spordimängudel 2013. – 2014. õppeaastal
    • gümnaasium – I koht
    • põhikool – II koht
  • rahvusvahelistel sõudeergomeetrite võistlusel ALFA 2014 – I koht

2013

  • Tallinna koolide “Teadmiste võistlus 2013” – I koht
  • Tallinna linna auhind “Edukas kool 2012. – 2013. õppeaasta olümpiaadidel”
  • Tallinna linna tunnustus “Kooli koduleht 2013” – eripreemia
  • Tallinna ja Harjumaa koolide ansamblite konkursil Volüüm 14
    • Tallinna Reaalkooli 7.-9. klassi tütarlasteansambel, juhendaja Heli Roos – I koht 8.-9. kl vanuserühmas
    • Tallinna Reaalkooli 9. klassi neidudeansambel, juhendaja Annika Lundver – III koht 8.-9. kl vanuserühmas
    • gümnaasiumi neidudeansambel, juhendaja Heli Roos – tulevikulootuse eripreemia
  • kooliteatrite festivali Tallinna eelvoor Tallinna Reaalkooli näitetrupp lavastusega “Rohelise seljakotiga poiss” (A. Valton/L. Tegelmann), juhendaja Liisi Tegelmann – laureaat põhikoolide arvestuses
  • Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevade raames toimunud üleriigilisel vokaalansamblite konkursil
    • Tallinna Reaalkooli IV – VII klasside tütarlaste ansambel, juhendaja Heli Roos – II koht
    • Tallinna Reaalkooli neidude ansambel 7/12, juhendaja Heli Roos – III koht
    • Susanna Liisa Onoper – eripreemia sametise hääle eest
  • Tallinna koolinoorte spordimängudel 2012. – 2013. õppeaastal
    • gümnaasium – I koht
    • põhikool – II koht
  • rahvusvahelistel sõudeergomeetrite võistlusel ALFA 2013 – I koht

2012

  • Gerhard Rägo nimeline mälestusmedal
  • Tallinna linna auhind “Edukas kool 2011. – 2012. õppeaasta olümpiaadidel”
  • Tallinna linna tunnustus “Innovaatiline tegu 2012” Tallinna Reaalkoolile „iPadide rakendamine algklassides”
  • V vabariiklikul lastekooride konkurss-festivalil Tallinna Reaalkooli lastekoor, juhendaja Heli Roos – B-kategoorias I – II koht
    vabariiklikul segakooride konkurssil Tallinna Reaalkooli segakoor, juhendaja Eve Karp – A-kategoorias I koht
  • kooliteatrite festivali Tallinna eelvoorus Tallinna Reaalkooli näitetrupp lavastusega “Muinasjutt tsaar Saltaanist” (A. Puškin), juhendaja Liisi Tegelmann – laureaat põhikoolide arvestuses
  • Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevade raames toimunud üleriigilisel vokaalansamblite konkursil
    • VI – VII klasside tütarlaste ansambel, juhendaja Heli Roos – II koht
    • VIII – IX klasside tütarlaste ansambel, juhendaja Heli Roos – III koht
    • X – XII klasside segaansambel, juhendaja Eve Karp – I koht
  • Krakovi advendi- ja jõululaulude konkursil tütarlastekoor, juhendaja Heli Roos – I koht
  • Tallinna ja Harjumaa koolide ansamblite konkursil Volüüm 13
    • VIII-IX klassi tütarlasteansambel, juhendaja Heli Roos – III koht
  • Tallinna koolinoorte spordimängudel 2011. – 2012. õppeaastal
    • gümnaasium – III koht
    • põhikool – II koht
  • rahvusvahelistel sõudeergomeetrite võistlusel ALFA 2012 – I koht

2011

  • Tallinna haridusasutuste kvaliteediauhind “Hästi juhitud kool”
  • Tallinna linna tunnustus „Edukas kool 2010. – 2011. õppeaasta olümpiaadidel”
  • Tallinna linna tunnustus “Innovaatiline tegu 2011” Tallinna 37. Keskkooli ja Tallinna Reaalkooli ühisprojekt „Andrus Kivirähki näidendite sõnum tänapäeva noortele”
  • Eesti Õpilasesinduste Liit tunnustas Tallinna Reaalkooli Esinduskoda kulddiplomiga
  • kooliteatrite riigifestivalil
    • Tallinna Reaalkooli näitetrupp lavastusega “Etenduse pealkiri täpsustamisel”, juhendaja Liisi Tegelmann – eripreemia põhikooli osas
    • Johannes Mooste – näitlejapreemia põhikooli osas
  • kooliteatrite riigifestivali Tallinna eelvoorus Tallinna Reaalkooli näitetrupp lavastusega “Etenduse pealkiri täpsustamisel”, juhendaja Liisi Tegelmann – laureaat põhikoolide arvestuses
  • Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevade raames toimunud üleriigilisel vokaalansamblite konkursil
    • 3.-5. klasside ansambel, juhendaja Heli Roos – I koht
    • gümnaasiumi neidude ansambel, juhendaja Eve Karp – II koht
    • gümnaasiumi segaansambel, juhendaja Eve Karp – II-III koht
    • Ingel-Marleen Mikk – parima naissolisti eripreemia
  • Tallinna ja Harjumaa koolide ansamblite konkursil Volüüm 12
    • VI-VII klasside vanuserühmas, juhendaja Heli Roos – II koht
    • VIII-IX klasside vanuserühmas, juhendaja Heli Roos – III koht
    • X-XII klasside vanuserühmas 11. klassi ansambel, juhendaja Eve Karp – III koht
    • X-XII klasside vanuserühmas neidude ansambel, juhendaja Eve Karp – II koht
    • X-XII klasside vanuserühmas segaansambel, juhendaja Eve Karp – II koht
  • Tallinna koolinoorte spordimängudel 2010. – 2011. õppeaastal I-II koht
  • rahvusvahelistel sõudeergomeetrite võistlusel ALFA 2011 – I koht

2010

  • Tallinna linna tunnustus “Edukas Tallinna kool 2009. – 2010. õa olümpiaadidel”
  • Tiigri Tegija 2009 (Tiigrihüppe Sihtasutus) – Tallinna Reaalkool
  • 2010. aasta noorte leiutajate riiklik konkurss – parim kool: Tallinna Reaalkooli algklassid
  • kooliteatrite riigifestivalil Kooliteater 2010
    • gümnaasiumi näitetrupp – eripreemia kontseptsiooni eest
    • põhikooli näitetrupp – eripreemia
  • kooliteatrite riigifestivali Tallinna eelvoorus Tallinna Reaalkooli näitetrupp lavastusega “Saa nüüd neist inimestest aru”, juhendaja Liisi Tegelmann – laureaat põhikoolide arvestuses
  • kooliteatrite riigifestivali Tallinna eelvoorus Tallinna Reaalkooli näitetrupp lavastusega “Vernanda leib”, juhendaja Liisi Tegelmann – laureaat gümnaasiumi arvestuses
  • Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevade raames toimunud üleriigilisel vokaalansamblite konkursil
    • VIII – IX klasside vanuserühmas tütarlaste ansambel, juhendaja Heli Roos – III koht
    • Annika Lundver – parima solisti eripreemia
  • Tallinna ja Harjumaa koolide ansamblite konkursil Volüüm 11
    • VI – VII klasside vanuserühmas tütarlaste ansambel, juhendaja Heli Roos – I koht
    • X – XII klasside vanuserühmas segaansambel, juhendaja Eve Karp – II koht
    • X – XII klasside vanuserühmas neidude ansambel, juhendaja Eve Karp – III koht
  • Tallinna koolinoorte spordimängudel 2009. – 2010. õppeaastal II koht
  • rahvusvahelistel sõudeergomeetrite võistlusel ALFA 2010 – I koht

2009

  • Tallinna linna tunnustus “Parim Tallinna kool 2008. – 2009. õa olümpiaadidel”
  • Tallinna linna tunnustus “Innovaatiline tegu” R-õppe ja realica ainekavade koostamise ja rakendamise eest
  • Tiigrihüppe SA innovaatiliste lahenduste konkursil III koht (“Õpikeskkonna Moodle kasutuselevõtt õppetööd toetava rakendusena”)
  • Eesti teaduse populariseerimise auhind 2009 II preemia
  • Kooriühingu tunnustus “Aasta koor 2008” Reaalkooli segakoor, juhendaja Eve Karp
  • Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevade raames toimunud üleriigilisel vokaalansamblite konkursil
    • VIII – IX klassi vanuserühmas tütarlaste ansambel, juhendaja Heli Roos – II koht
    • X – XII klassi vanuserühmas segaansambel, juhendaja Eve Karp – I koht
    • X – XII klassi vanuserühmas neidude ansambel, juhendaja Eve Karp – II koht
  • Tallinna ja Harjumaa koolide ansamblite konkursil Volüüm 10
    • VI – VII klasside vanuserühmas tütarlaste ansambel, juhendaja Heli Roos – III koht
    • VIII – IX klasside vanuserühmas tütarlaste ansambel, juhendaja Heli Roos – II koht
    • X – XII klasside vanuserühmas neidude ansambel, juhendaja Eve Karp – II koht
  • kooliteatrite riigifestivalil Kooliteater 2009 Tallinna Reaalkooli gümnaasiumi näitetrupp – eripreemia lavapartnerluse eest
  • kooliteatrite riigifestivali Tallinna eelvoorus Tallinna Reaalkooli näitetrupp lavastusega “Imaginaarne eksistents”, juhendaja Liisi Tegelmann – laureaat gümnaasiumi arvestuses
  • Tallinna koolinoorte spordimängudel 2008. – 2009. õppeaastal – II koht
  • rahvusvahelistel sõudeergomeetrite võistlusel ALFA 2009 – I koht

2008

  • Tallinna linna tunnustus “Parim Tallinna kool 2007. – 2008. õa olümpiaadidel”
  • Tallinna linna auhind “Innovaatiline tegu” kolme kooli gümnaasiumi ühiskatsete eest
  • Tallinna linna auhind “Suured teod” noorteorkestrile Reaalmažoor
  • Tartu Ülikooli tunnustus “Väärtuskasvatuse teostamise eest”
  • Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevade raames toimunud üleriigilisel vokaalansamblite konkursil
    • VI – VII klassi vanuserühmas tütarlaste ansambel, juhendaja Heli Roos – II koht
    • VIII – IX klassi vanuserühmas tütarlaste ansambel, juhendaja Heli Roos – IV koht
    • VIII – IX klassi vanuserühmas segaansambel, juhendaja Heli Roos – V koht
  • VI vabariiklikul koolisegakooride konkursil Kuressaares Tallinna Reaalkooli segakoor, juhendaja Eve Karp – I preemia ja Kooriühingu eripreemia
  • X Eesti kammerkooride festivalil Põltsamaal Tallinna Reaalkooli segakoor, juhendaja Eve Karp – I koht ja parima noortekoori eripreemia D-kategoorias
  • Tallinna ja Harjumaa koolide ansamblite konkursil Volüüm 9
    • VIII – IX klasside vanuserühmas tütarlaste ansambel, juhendaja Heli Roos – II koht
    • X – XII klasside vanuserühmas neidude ansambel, juhendaja Eve Karp – I koht
  • Tallinna koolide solistide konkursil West-Fest Open
    • II-III klasside vanuserühmas, juhendaja Kai Anier – II koht
    • VI-VII klasside vanuserühmas, juhendaja Heli Roos – II koht
    • VIII – IX klasside vanuserühmas, juhendaja Heli Roos – III koht
  • Tallinna koolinoorte spordimängudel 2007. – 2008. õppeaastal – II koht
  • rahvusvahelistel sõudeergomeetrite võistlusel ALFA 2008 – I koht

2007

  • Tallinna haridusasutuste kvaliteediauhind “Hästi juhitud kool”
  • Eesti Kvaliteediühingu auhind “Eeskujulikult juhitud organisatsioon” ja EFQM tunnustus Recognize for Excellence.
  • Eesti Kvaliteediühingu auhind “Kvaliteedi tegu 2007”
  • Tallinna linna tunnustus “Eduka osalemise eest olümpiaadidel”
  • Tallinna linna auhind “Innovaatiline tegu” Tehnoloogiakooli tegevuste eest
  • Tallinna ja Harjumaa koolide ansamblite konkursil Volüüm 8
    • X – XII klasside vanuserühmas neidude ansambel, juhendaja Eve Karp – II koht
  • Tallinna koolinoorte spordimängudel 2006. – 2007. õppeaastal – II koht
  • rahvusvahelistel sõudeergomeetrite võistlusel ALFA 2007 – I koht