Huviringid

Tallinna Reaalkooli tasuta huviringid

Muusika

• Mudilaskoor
    1. klasside mudilaskoor proovid toimuvad reedeti kell 13.00-13.45 Reaalkooli väikeses majas.
    Koori juhendab õpetaja Katri Veskimeister.
  • Mudilaskoor
    2.-4. klasside mudilaskoori proovid toimuvad reedeti kell 8.00-8.45 Pärnu mnt ruumis nr 33, 58
    Koori juhendab õpetaja Killu Rikker.
  • Lastekoor
    Lastekooris laulavad 5.-9. klassid. Proovid toimuvad 1 kord nädalas esmaspäeviti 14.45-15.30 ruumis 107.
    Koori töö eesmärgiks on arendada vokaalseid võimeid ja kooslaulmise oskusi ning esineda kooli aktustel ja kontsertidel. 2018. suvel osaleme ka Europa Cantat`i töötubades ning kontsertidel.
    Koori juhendab õpetaja Heli Roos.
  • Poistekoor
    Poistekooris laulavad 2.-7. klassi poisid. Proovid toimuvad 1 kord nädalas reedeti 8.00-8.45 ruumis 107.
    Poistekoor alustas kuuendat hooaega. Seni on esinetud aktustel ja kontsertidel nii kooli aulas kui Estonia Kontserdisaalis. Osa on võetud kahest laulupeost 2014 ja 2017 ning Põhja- ja Baltimaade laulupeost Tartu laululaval. Esinemispaikade hulka on kuulunud ka Niguliste ja Rootsi-Mihkli kirikud ning 2012. aasta vanalinna päevade avamisel osalesid poistekoori lauljad Raekoja platsil toimunud Nuku- ja Noorsooteatri etenduses „Põhjakonn”, lavastajaks Šaša Pepeljajev.
    Eelmisel õppeaastal laulis poistekooris 43 lauljat. 2017. kevadel omistati koorile I kategooria.
    Koori juhendab õpetaja Heli Roos.
  • Põhikooli ansamblid
    Sel õppeaastal tegutseb põhikoolis 8. klassi tütarlasteansambel ning 8. klassi poisteansambel, juhendajateks Heli Roos ja Annika Lundver.
  • Segakoor
    Segakooris laulavad valdavalt gümnaasiumiõpilased (10.-12. klass), kuid ka mõned heade oskuste ja võimetega põhikooli vanemate klasside õpilased. Segakooris laulmine eeldab varasemat laulukogemust ning mõningast noodilugemise oskust.
    Esinetakse kooli üritustel ja aktustel ning võetakse osa laulupidudest ja konkurssidest. Harjutatakse kõik koos üks kord nädalas, kuid vajadusel toimuvad lisaproovid häälerühmadele ning individuaalsed ettelaulmised. Igal aastal korraldatakse ka laululaager.
    Tunnid toimuvad kolmapäeviti ruumis 107.
    Juhendaja õpetaja Eve Karp.
  • Ansamblid ja solistid
    Gümnaasiumiõpilastel on võimalus osaleda peale segakoori ka erinevates ansamblites ning saada juhendamist esinemiseks solistina.
    Koosseisud pannakse kokku jooksvalt olemasolevatest sobivatest häältest ja pillidest.
    Esinetakse kooli aktustel, kontsertidel ja muudel üritustel ning võetakse osa konkurssidest.
    Tunnid toimuvad kolmapäeviti ruumis 107.
    Juhendaja õpetaja Eve Karp.

Loovus

Draamaring 2.-4. klassi, 6.-9. klassi ja gümnaasiumiõpilastele
Näiteringis tegeletakse draamamängude, improvisatsioonide, lavalise omaloomingu ja lavastustega. Jõudumööda võetakse osa ka kooliteatri festivalidest ja käiakse teatris. Näiteringidesse on oodatud lapsed, kes tahavad kunstide kaudu arendada eneseväljendust, esinemisoskust ja koosloomist. Aastane töö lõpeb mais Reaali teatripäevaga.

Tunnid toimuvad Tallinna Reaalkooli väikese maja 0-korrusel (Mustikas):

• esmaspäeviti kell 14.00 – 15.00 algklassi näitering
  • esmaspäeviti kell 16.00 -17.30 gümnaasiumi näitering
  • teisipäeviti kell 15.00 – 16.15 põhikooli näitering

Juhendaja Katrin Nielsen

Arvuti

Arvutiring (programmeerimine)
Arvutiringis arendatakse oma teadmisi arvutite riistvarast ja tarkvarast. Arvutite riistvara teadmised õpitakse läbi arvutite ehitamise. Programmeerimist õpitakse videomängude loomise kaudu, kus tutvutakse ka pildi-, heli- ja videotöötlusega. Videomängude loomiseks kasutatakse programmi Game Maker Studio 2.
Huviringi jooksul loovad kõik õpilased ise videomängu.
Arvutiring on mõeldud 6.-9. klassi õpilastele. Ringitunnid toimuvad teisipäeviti kell 16.00-17.30 arvutiklassis.
Õpilasi juhendab Rene Ämarik

Micro:bitid (programmeerimine)
Mikroarvuti Micro:bit abil tutvustatakse programmeerimise algtõdesi. Programmeeritakse lihtsamaid mänge. Programmeerimiskeskonnaks on MakeCode.
Ring on mõeldud 3.-4. klassi õpilastele. Toimub reedeti 13.00-14.00
Juhendaja Veiko Somelar