Muusika

Tallinna Reaalkooli ja Tallinna Kesklinna Põhikooli huviringid 2018/2019

Mudilaskoor (1. klass)

Sihtrühm: 1. klass (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)

Toimumisaeg: reedeti kell 13.00 – 13.45

Toimumiskoht: Tallinna Reaalkooli väikene maja

Ringi juhendab: õpetaja Katri Veskimeister

Ring on tasuta

Ring alustab: 7. septembril

Registreerimine: registreerida ei ole vaja, kõik soovijad on oodatud

Ringi korraldab Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool

Mudilaskoor (2.-4. klass)

Sihtrühm: 2.-4. klasside tüdrukud (Tallinna Reaalkool)

Toimumisaeg: reedeti kell 8.00- 8.45

Toimimiskoht: Tallinna Kesklinna Põhikool (Pärnu mnt 11), ruum nr 33

Koori juhendab: õpetaja Keili Simastel

Registreerimine: õpetaja juures

Ring on tasuta

Ringi korraldab Tallinna Reaalkool

Reaali kooristuudio (1.-4. klass)

Sihtrühm: 1.-4. klass (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)

Toimumisaeg: esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 13.15– 14.30

Toimumiskoht: Tallinna Kesklinna Põhikool (Pärnu mnt 11), ruum nr 58

Ringi juhendab: õpetaja Katri Veskimeister

Ring on tasuline: aastamaks 180€, mida on võimalik tasuda kuude kaupa à 20€.

Ring alustab tööd 6. septembrist

Registreerimine: koori pääsemise eelduseks on hea viisipidamine. Registreerimiseks võtta ühendust muusikaõpetajaga e-posti aadressil:

Reaali Kooristuudio loodi 2007. aastal, et pakkuda muusikaliselt andekamatele õpilastele paremaid enesetäiendamise ja –teostamise võimalusi. See koor on tasuline, töötab 2 korda nädalas ja sinna pääseb katsetega. Koori õppekavas on olulisel kohal noodiõpetus ja hääleseade. Algselt algklasside õpilastele loodud koor on tänaseks kasvanud põhikooli lõpuklassideni. Osaletud on laulupidudel, mudifestil, popkooripeol, kooli kontsertidel ja aktustel. 2011. aastal osaleti Europa Cantat’i ooperikooride töötoas, mis lõppes suurejoonelise lavastusega Pärnu Kontserdimajas, kus tulid ettekandele tuntud ooperikoorid ooperitest „Carmen”, „Aida”, „Jevgeni Onegin” jne. Vabariiklikul lastekooride konkursil Türil saavutati I koht B-kategoorias. Kooristuudio vanemad neiud tõid 2012. aasta detsembris Krakowi rahvusvaheliselt advendi-ja jõululaulude konkursilt noortekooride kategoorias kulddiplomi ja I koha ning nooremad tüdrukud 2014. aasta jaanuaris Praha rahvusvaheliselt koorikonkursilt hõbediplomi ja III koha. 2015 aastal võitis koor rahvusvahelisel koorikonkursil “Tallinn 2015” noortekooride kategoorias II koha ja Kreekas Kalamatas toimunud koorikonkursil kulddiplomi ja I koha nii rahvamuusika kategoorias kui tütarlastekooride kategoorias. 2017 osaleti Hispaanias Calellas rahvusvahelisel koorikonkursil ning tulemuseks kaks kulddiplomit I kohaga lastekooride kategoorias ja II kohaga rahvamuusika kategoorias, lisaks pälvis dirigent Heli Roos konkursi parima dirigendi preemia. EV 100 ürituste raames esineti veebruaris 2018 Stockholmis Püha Jakobi kirikus. Sama aasta aprillis tähistas Kooristuudio kontserdiga 10 sünnipäeva. Selle aja jooksul on antud ka mitmeid iseseisvaid kontsert: Niguliste kirikus vaimuliku kavaga, Reaalkooli aulas hällilauludest koosneva kavaga, lauldud on Viljandi Pärimusmuusika aidas ja Heimtalis kunstnik Anu Raua juures. Suvel saime osa Tallinnas toimunud Europa Cantati töötubadest ja kontsertidest muusikali- ja popmuusika ateljeedes. Sel õppeaastal ootab Kooristuudio tütarlastekoori ees valmistumine üldlaulupeoks ning konkursireisiks Itaaliasse. Samuti kontsertreis Helsingisse ja mitmed esinemised.

Reaali Kooristuudio mudilaskoor eraldi koorina alustas tegevust 2014. aasta sügisel. Esinemas on käidud Niguliste, Rootsi-Mihkli ning Toomkirikus, Estonia kontserdisaalis, Lastekirjanduse Keskuses, Vanalinna Päevadel, traditsioonilistel Reaalkooli kevadkontsertidel nii tütarlastekooriga koos kui ka eraldi koorina. 2016/17 õppeaastal keskendusime laulupeo repertuaari omandamisele ning saime ettelaulmisel 1. kategooria.

2017/18 õppeaasta möödus kooristuudio 10. juubelikontserdiks valmistudes, osalesime ka suvel Europa Cantati ateljees From Shrek to Oceania.

Ringi korraldab Tallinna Kesklinna Põhikool

Poistekoor (2.-7. klass)

Sihtrühm: 2.-7. klassi poisid (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)

Toimumisaeg: reedeti 8.00-8.45

Toimumiskoht: Tallinna Reaalkool (Estonia pst 6), muusikaklass

Ringi juhendab: õpetaja Heli Roos

Ring on tasuta

Registreerimine: registreerimiseks võta ühendust muusikaõpetajaga

Poistekoor alustab seitsmendat hooaega ning keskendub sel õppeaastal eelkõige üldlaulupeo repertuaari omandamisele. Aga kindlasti osaletakse ka kooli kontsertidel ja loodetavasti jätkub tore traditsioon ühiskontserdist GAG ja VHK poistekooridega.

Ringi korraldab Tallinna Reaalkool

Lastekoor (5.-9. klass)

Sihtrühm: 5.-9. klasside tüdrukud (Tallinna Reaalkooli ja Tallinna Kesklinna Põhikool)

Toimumisaeg: esmaspäeviti 14.45-15.30

Toimumiskoht: Tallinna Reaalkool (Estonia pst 6), muusikaklass

Koori juhendab: õpetaja Heli Roos

Registreerimine: õpetaja juures

Ring on tasuta

Ringi korraldab Tallinna Reaalkool

Reaali kooristuudio (5.-9. klass)

Sihtrühm: 5.-9. klass (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)

Toimumisaeg: esmaspäeviti kell 14.45-16.00 ja neljapäeviti kell 15.30-17.00

Toimumiskoht: Tallinna Reaalkool (Estonia pst 6), muusikaklass

Ringi juhendab: õpetaja Heli Roos

Ring on tasuline: aastamaks on 90€ , mida on võimalik tasuda kuude kaupa à 10€

Registreerimine: registreerimiseks võta ühendust muusikaõpetajaga

Reaali Kooristuudio loodi 2007. aastal, et pakkuda muusikaliselt andekamatele õpilastele paremaid enesetäiendamise ja –teostamise võimalusi. See koor on tasuline, töötab 2 korda nädalas ja sinna pääseb katsetega. Koori õppekavas on olulisel kohal noodiõpetus ja hääleseade. Algselt algklasside õpilastele loodud koor on tänaseks kasvanud põhikooli lõpuklassideni. Osaletud on laulupidudel, mudifestil, popkooripeol, kooli kontsertidel ja aktustel. 2011. aastal osaleti Europa Cantat’i ooperikooride töötoas, mis lõppes suurejoonelise lavastusega Pärnu Kontserdimajas, kus tulid ettekandele tuntud ooperikoorid ooperitest „Carmen”, „Aida”, „Jevgeni Onegin” jne. Vabariiklikul lastekooride konkursil Türil saavutati I koht B-kategoorias. Kooristuudio vanemad neiud tõid 2012. aasta detsembris Krakowi rahvusvaheliselt advendi-ja jõululaulude konkursilt noortekooride kategoorias kulddiplomi ja I koha ning nooremad tüdrukud 2014. aasta jaanuaris Praha rahvusvaheliselt koorikonkursilt hõbediplomi ja III koha. 2015 aastal võitis koor rahvusvahelisel koorikonkursil “Tallinn 2015” noortekooride kategoorias II koha ja Kreekas Kalamatas toimunud koorikonkursil kulddiplomi ja I koha nii rahvamuusika kategoorias kui tütarlastekooride kategoorias. 2017 osaleti Hispaanias Calellas rahvusvahelisel koorikonkursil ning tulemuseks kaks kulddiplomit I kohaga lastekooride kategoorias ja II kohaga rahvamuusika kategoorias, lisaks pälvis dirigent Heli Roos konkursi parima dirigendi preemia. EV 100 ürituste raames esineti veebruaris 2018 Stockholmis Püha Jakobi kirikus. Sama aasta aprillis tähistas Kooristuudio kontserdiga 10. sünnipäeva. Selle aja jooksul on antud ka mitmeid iseseisvaid kontserte –  Niguliste kirikus vaimuliku kavaga, Reaalkooli aulas hällilauludest koosneva kavaga, lauldud on Viljandi Pärimusmuusika aidas ja Heimtalis kunstnik Anu Raua juures. Suvel saime osa Tallinnas toimunud Europa Cantati töötubadest ja kontsertidest muusikali- ja popmuusika ateljeedes. Sel õppeaastal ootab Kooristuudio tütarlastekoori ees valmistumine üldlaulupeoks ning konkursireisiks Itaaliasse. Samuti kontsertreis Helsingisse ja mitmed esinemised.

Ringi korraldab Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool.

Põhikooli ansamblid (9. klass)

Sel õppeaastal tegutseb põhikoolis 9. klassi tütarlasteansambel ning 9. klassi poisteansambel, juhendajateks Heli Roos ja Annika Lundver.

Ring on tasuta

Ringi korraldab Tallinna Reaalkool

Segakoor (10.-12. klass)

Sihtrühm: 10.-12. klass

Toimumisaeg: kolmapäeviti kell 14.45

Toimumiskoht: Tallinna Reaalkool (Estonia pst 6), muusikaklass

Juhendaja: õpetaja Eve Karp

Ring on tasuta

Segakooris laulmine eeldab varasemat laulukogemust ning mõningast noodilugemise oskust.
Esinetakse kooli üritustel ja aktustel ning võetakse osa laulupidudest ja konkurssidest. Harjutatakse kõik koos üks kord nädalas, kuid vajadusel toimuvad lisaproovid häälerühmadele ning individuaalsed ettelaulmised. Igal aastal korraldatakse ka laululaager.

Ringi korraldab Tallinna Reaalkool

Ansamblid ja solistid (10.-12. klass)

Sihtrühm: 10.-12. klass

Toimumisaeg: kolmapäeviti

Toimumiskoht: Tallinna Reaalkool (Estonia pst 6), muusikaklass

Juhendaja: õpetaja Eve Karp

Ring on tasuta

Gümnaasiumiõpilastel on võimalus osaleda peale segakoori ka erinevates ansamblites ning saada juhendamist esinemiseks solistina. Koosseisud pannakse kokku jooksvalt olemasolevatest sobivatest häältest ja pillidest.

Ringi korraldab Tallinna Reaalkool

Kitarriõpe (1.-9. klass)

Sihtrühm: 1.-9. klass (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)

Tegemist on klassikalise kitarri individuaalõppega. Ühe tunni pikkus on 30 minutit. Õppemaks sisaldab 22 individuaaltundi õppeaastas.

Ringi korraldab Tallinna Kesklinna Põhikool

Täpsem info: kitarriõpe

Viimati muudetud: 24.10.2018