Õppetöö asenduspindadel

Uue maja ehituse ja peahoone renoveerimise ajaks kolib kool asenduspindadele.

Kuhu?
On teada, et pooled Tallinna Reaalkooli õpilased hakkavad õppima Tallinna linnale kuuluvas Roosikrantsi 12 hoones, mis on juba praegu koolide asenduspindadeks ümber ehitatud. Meie kooli 1.–6. klassid hakkavad õppima selles hoones. 7.-12. klasside asenduspinnaks on Harju tn 11 hoone, kus algavad ümberehitustööd, et kohandada maja koolihoonele sobivaks.

Sellest tulenevalt on kindel, et meie õpilased õpivad ehitusperioodil ühes, hommikupoolses vahetuses ning asenduspindu ei jagata teiste koolidega.

Kui kauaks?
Täpne aeg selgub ehitushanke lõppedes, kui on selgunud ehitustegevuse algus. Tänaste plaanide kohaselt algab ehitus sel suvel ehk 2024. aasta juunis või juulis. Ehitustööde kestuseks on eksperdid arvestanud 18 kuud. Seega loodame tagasi oma koolimajja kolida kevadel 2026. Oleme võtnud eesmärgiks kolida tagasi oma koolimajja esimesel võimalusel.

Õppetöö korralduse erisused asenduspindadel
Näeme vajadust asenduspindadel olemise perioodil kasutada veelgi aktiivsemalt heade koostööpartnerite – muuseumide, teadusstuudiote ja ülikoolide – pakutavaid võimalusi ja tuge. Samuti planeerime suuremas mahus iseseisva õppimise päevi.

Täpsem info Roosikrantsi 12b ajutise koolimaja kohta
Selles hoones hakkavad õppima 1.-6. klassi õpilased. Õppimine on planeeritud ühes vahetuses ja korraldatud koduklasside süsteemis, kus õpilased on koolipäeva vältel pigem ühes ruumis ning liiguvad õpetajad.
Toitlustus on korraldatud viisil, et õppehoones toimub toidu jagamine, kuid valmistoit tuuakse mõne teise kooli köögist.
Liikumistundide jaoks on asenduspinnal olemas kaks suuremat ruumi, kus on võimalik läbi viia nii tantsu- kui ka võimlemistunde, samuti jätkavad vanemate klasside õpilased sportimist Kalevi Spordihallis. Õuetunnid toimuvad sarnaselt praeguse olukorraga näiteks Hirvepargis, Snelli või Kalevi staadionil.

Tehnoloogia- ja käsitöötunnid hakkavad toimuma Tatari tänav 3 hoones. Kokanduse tundideks liiguvad õpilased Tallinna Kesklinna Põhikooli kööki.