Reaalikad rahvusvahelistel olümpiaadidel

ainevõistlused

Rahvusvaheline lingvistikaolümpiaad

Hiljuti lõppes 21. rahvusvaheline lingvistikaolümpiaad, mis sel aastal toimus Brasiilia pealinnas Brasílias. Võistlus koosnes individuaalsest osast, milles tuli lahendada viis eri tüüpi ülesannet, ja meeskonnavõistlusest. Individuaalvõistlusel osales 206 võistlejat 38-st delegatsioonist. Eesti esindajatel sel aastal ei õnnestunud medaleid ega märkamisi koju tuua. Eesti esindajana osales võistlusel Tallinna Reaalkoolist Lisette-Liis Loorits.

Rahvusvaheline keemiaolümpiaad

21.–30. juulil Saudi Araabia pealinnas toimunud 56. rahvusvaheline keemiaolümpiaadil võitisid Ardi Raag ja Karl Johann Külv (lõpetas 2023. aastal) pronksmedali. Rahvusvahelisel keemiaolümpiaadil osales sel aastal 327 õpilast 84 riigist.

Rahvusvaheline matemaatikaolümpiaad

Tallinna Reaalkooli värske vilistlane Vahur Paist osales 14.–22. juulil Inglismaal Bathis toimunud 65. rahvusvahelisel matemaatikaolümpiaadil (IMO 2024). Sellel aastal osales olümpiaadil 609 õpilast 109 eri riigist. Vahur tuli võistluselt koju aukirjaga vähemalt ühe ülesande õigesti lahendamise eest.

Euroopa füüsikaolümpiaad

Tallinna Reaalkooli õpilased Saskia Põldmaa ja Mihkel Rannut osalesid Eesti võistkonna liikmetena 8. Euroopa füüsikaolümpiaadil (EuPhO 2024) Gruusias. 15.–19. juulil toimunud võistlusel osales 256 noort teadlast 55 riigist. Võistlus koosnes teoreetilisest ja eksperimentaalsest voorust ning oli äärmiselt tihe.

Saskia Põldmaa saavutas hõbemedali, jäädes vaid 0,5 punkti kaugusele kuldmedalist. Mihkel Rannut pälvis omakorda pronksmedali, kuid ka tema oli hõbemedalile väga lähedal, jäädes sellest vaid 0,5 punkti kaugusele.

Rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad

35. rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad (IBO) toimus 7.-13. juulini Kasahstani Vabariigis, kogudes kokku 81 riigi ja 286 parimat noort bioloogi. Eestit esindas Tallinna Reaalkoolist Mia Marleen Rahe, kes näitas võistlusel väga head taset. Mia Marleen pälvis olümpiaadil äramärkimise, mis on tunnustus tema suurepärase ettevalmistuse ja osalemise eest.

Baltimaade geograafiaolümpiaad

Tallinna Reaalkooli õpilased osalesid 10. Baltimaade geograafiaolümpiaadil (Baltic iGeo), mis toimus 25.–29. juunil Poolas Toruńis. 32 võistleja seas saavutas Andre Viitamees hõbemedali, kogudes 63,86 punkti ja jäädes üldarvestuses kaheksandaks. Lisaks esindasid  Tallinna Reaalkoolist Eestit: Ingrid Hints, Oskar Kundla, Rain Alar Laurimaa, Kaspar Teede, Henri Georg Valentin.

Palju õnne! Loe lähemalt TÜ Teaduskooli kodulehelt.

Foto: Eesti võistkond Baltimaade geograafiaolümpiaadil, autor: Birgit Viru/TÜ Teaduskool