Tallinna Reaalkooli õpetajad osalesid üldhariduskoolide õpetajate streigis

koolielu

Eesti Haridustöötajate Liit (EHL) võttis riikliku lepitaja juures vastu valitsuse ettepaneku tõsta õpetajate palga alammäära 1820 eurole, lõpetada töötuli ning sellest tulenevalt toimub alates homsest, st 31.01.2024 Tallinna Reaalkoolis tunniplaani järgne õppetöö.

Esmaspäeval, 22. jaanuaril algas üleriiklik õpetajate tähtajatu streik. Streigiga on otsustanud liituda pea kõik Reaalkooli õpetajad (97%), mistõttu ei saa kool selle kestel õppetööd tavapäraselt läbi viia.

Streigi vältel on koolimaja avatud tavapärastel kellaaegadel ning toimuvad konkreetsetele klassidele suunatud õppetegevused, üldjuhul saab õpilane õppida iseseisvalt kodus. Erakorralisest olukorrast tulenevalt suudame tagada 1.-4. klassi õpilastele aineteüleseid tegevusi, mida viivad läbi mittestreikivad koolitöötajad.  Söökla ja puhvet on avatud 10.30-13.30 ja pakutakse koolilõunat. Avatud on raamatukogu ja  tervisemure korral võib pöörduda kooliõe juurde.

Koolipsühholoogid koostasid koduses keskkonnas õppimise toetamise juhise, millest soovi ja vajaduse korral saavad õpilased õpetajate streigi perioodil lähtuda.

Täpsem info on saadetud kõikidele õpilastele ja lastevanematele e-postiga.

Oleme tänulikud mõistmise ja toetuse eest streigi ajal.

Foto: Piret Otsa