Silmapaistvad tööd Riigikohtu kaasuskonkursil

konkursid

Reedel, 12. jaanuaril tunnustati 19. korda parimate õigusteemaliste õpilastööde autoreid ja nende juhendajad.

Riigikohtu kaasuskonkurss pakkus õpilastele põnevat võimalust asetada end õigusemõistja rolli ja lahendada kaasusi, mille sarnastega kohtunikud igapäevaselt kokku puutuvad. Konkursil osalejatel oli võimalus valida kolme kaasuse hulgast (haldus/tsiviil/karistus) ning kirjutada vastav kohtulahend. Žüriisse kuulusid mitmed tuntud Eesti prokurörid, riigikohtunikud ja advokaadid, nende seas ka Reaalkooli enda vilistlane Paul Keres. Parimate tööde autorid kutsuti Tartusse Riigikohtus toimuvale tänuaktusele.

Gümnaasiumi arvestuses jõudsid kolme parima kirjaliku töö hulka Reaalkooli 11. klassi õpilased:
I koht – Hermann Käbi
II koht – Emili Inno
III koht – Andre Viitamees

Palju õnne!

Võidutööd lisatakse jooksvalt Riigikohtu kaasuskonkursi veebilehele, kus kõigil huvilistel on võimalik nendega tutvuda.

Foto: Timo Arbeiter