Mõttespordi hooaeg on lõppenud

sport

Eesti Mõttespordi Liit korraldas traditsiooniliselt ka sel õppeaastal vint.ee keskkonnas mõttespordi online olümpiaadi koolidele. Võistlusel osales sellel aastal 1098 õpilast 81-st koolist. Võisteldi viiel alal: vene kabe, male, gomoku ehk viis ritta, sudokude ja ristsõnade lahendamine. Õppeaasta jooksul toimus neli etappi ning arvestus toimus kolmes erinevas vanusegrupis: algkool (1.-4. klass), põhikool (5.-9. klass) ning gümnaasium (10.-12. klass).

Mõttespordi olümpiaad 2022/2023 – koondtulemused

• Algkooli koondarvestuses võitis mõttespordi olümpiaadi Meelis Markus Kaasik Tallinna Reaalkoolist. Koolide arvestuses võitis Tallinna Reaalkool.
  • Põhikooli arvestuses saavutas teise koha Hendrik Tambla. Koolide arvestuses võitis taaskord Tallinna Reaalkool.
  • Gümnaasiumi arvestuses võitis esikoha Markus Ikla, saades alavõidud gomokus ja sudokute lahendamises.

Mõttespordi olümpiaad 2022/2023 – ristsõnade tulemused

Sellel aastal lahendas võistluste raames ristsõnasid 298 õpilast 43-st koolist. Parimad reaalikad vanusegruppide kaupa:

• Algkool: võitis Elsbet Steinberg, teise koha sai Rannar Mälk ning kolmandaks tuli Adeele Randver.
  • Põhikool: teise koha võitis Kaspar Teede ning kolmandaks tuli Oskar Kundla.

Mõttespordi olümpiaad 2022/2023 – sudoku tulemused

Sellel õppeaastal lahendas sudokusid 372 õpilast 47-st koolist. Seda on 11 õpilast rohkem kui eelmisel aastal! Parimad reaalikad vanusegruppide kaupa:

• Algkool: maksimaalse punktisummaga sai esikoha Elsbet Steinberg, kolmanda koha sai Theodor Filipozzi.
  • Põhikool: kolmandaks tuli Kaspar Teede.
  • Gümnaasium: maksimaalse punktisummaga sai esikoha Markus Ikla.

Mõttespordi olümpiaad 2022/2023 – gomoku tulemused

Sellel aastal mängis gomokut 436 õpilast 53-st koolist. Parimad reaalikad vanusegruppide kaupa:

• Põhikool: kolmandaks tuli Hendrik Tambla.
  • Gümnaasium: suurepärase tulemusega 3 turniirivõitu 3st ja 300 punkti võitis esikoha Markus Ikla ning kolmanda koha Kaur Kaljola.

Mõttespordi olümpiaad 2022/2023 – kabe tulemused

Kabe on endiselt populaarseim ala mõttespordi olümpiaadil. Sellel aastal mängis kabet 605 õpilast 62-st koolist. Reaalkooli kabetajad tänavu esikolmikusse ei jõudnud.

Mõttespordi olümpiaad 2022/2023 – male tulemused

Malet mängis sellel aastal 566 õpilast. Seda on 38 õpilast rohkem kui eelmisel aastal! Algkooli arvestuses saavutas teise koha Meelis Markus Kaasik.

Õnnitleme parimaid ja täname kõiki osalemast! Kohtumiseni järgmisel õppeaastal!