Eesti bioloogiaolümpiaadi lõppvoorus uurisid gümnaasiumiõpilased mõrvajuhtumit

ainevõistlused

Eesti bioloogiaolümpiaadi lõppvoorus 11 .- 12.märtsil uurisid gümnaasiumiõpilased mõrvajuhtumit.

Meie koolist oli kutsutud lõppvooru 11 gümnasisti. Esimesel päeval oli vaja sooritada praktilised tööd neljas valdkonnas: kriminalistikas oli vaja tuvastada mõrvatu surmaaeg ja mürgi kontsentratsioon tema veres. Kurjategija avastamiseks tuli võrrelda DNA proove restriktsioonifragmentide pikkuspolümorfismi (RFLP) analüüsi ja geel-elektroforeesi abil. Bioinformaatika töö sisaldas samuti DNA uurimist, botaanikas oli vaja teha ise mikropreparaate ja tunda fotosünteesi eri vorme. Zooloogias oli vaja tunda loomade taksonoomiat, mis osutus kõige raskemaks töötoaks. Teisel päeval olid võistluslaual keerulised teooriaülesanded. Olümpiaadi teine päev lõppes tordi söömisega.

Meie kooli parimad olid:

• Ellen Roper – üldarvestuses IV koht, teoorias I koht, 12. klasside üldarvestuses III koht
  • Liisa Pata – üldarvestuses V koht, teoorias 6. koht, 11. klasside üldarvestuses II koht
  • Kristjan Suuder – üldarvestuses 7. koht, teoorias II koht, 12. klasside üldarvestuses IV koht
  • Mia Marleen Rahe – 10. klasside üldarvestuses III koht
  • Elisabeth Vallner – 11. klasside üldarvestuses IV koht
  • Eke Tooming – 12. klasside üldarvestuses 8. koht

Praktikumides olid tublimad Liisa Pata ja Elisabeth Vallner.

Ellen Roper, Liisa Pata ja Kristjan Suuder on kutsutud 34. rahvusvahelise bioloogiaolümpiaadi – toimub Araabia ühendemiraatides – võistkonna kandidaatideks.

Palju õnne! Täname bioloogiaõpetajaid Tiina Talvit ja Kersti Veskimetsa.