Tallinna Reaalkool tähistas Euroopa päeva

koolielu

9. mail tähistasime Tallinna Reaalkoolis Euroopa päeva. Koolipäeva vältel toimusid viktoriinid, kus õpilased erinevatest kooliastmetest said oma teadmisi proovile panna Euroopa Liidu teemadel:

• 4.-6. klasside arvestuses võitis esikoha 5.a! 2. koht läks 6.b klassile ning 3. koha saavutas 6.a võistkond.
  • 7.-9. klasside arvestuses võitis esikoha 9.b klass! 2. ja 3. koha jagasid omavahel 9.a ja 9.c.
  • 10.-12. klasside arvestuses läks Euroopa viktoriini esikoht lausa jagamisele 12.a ja 12.c klassi vahel ning auväärse 3. koha võitis 11.a klass. Kõigi eelnevate viktoriinide koondarvestuses on ajalooviktoriini võitja 12.a!

11. klassi õpilased külastasid Euroopa päeva raames Stenbocki, kus neid tervitas riigisekretär Taimar Peterkop ja Eesti Vabariigi peaminister Kaja Kallas. Euroopa Liidu kujunemislugu avas õppealajuhataja Madis Somelar, Stenbocki maja ajaloost ja arhitektuurist kõneles sümboolikanõunik Gert Uiboaed. Stenbocki maja hoovis oli infotelk, Euroopa-teemaline fotosein, toimus Kahoot! Euroopa Liidu teemal. Olulisel kohal oli postkaartide saatmine erinevatele Euroopa riigijuhtidele. Õpilased kirjutasid näiteks Poola, Saksamaa, Prantsusmaa ja Ukraina riigipeale, mõned tegid seda inglise keeles, teised prantsuse keeles. Saadeti tervitusi, soovitusi, ettepanekuid. Pärast kohtumist peaministriga, külastasid noored ka Hollandi ja Soome saatkonda.

Foto: Jürgen Randma, Stenbocki maja

Meediakaja:

• Stenbocki maja hoovis tähistati Euroopa päeva. Loe siit.
    – Postimees, 09.05.2022
  • 18 aasta eest ELiga liitunud Eesti tähistas Euroopa päeva. Loe siit.
    – Postimees, 10.05.2022
  • Tallinna Reaalkool tähistas Euroopa päeva. Loe siit.
    – Tallinn, 10.05.2022