Realistid olid edukad geograafiaolümpiaadil

ainevõistlused

6.-7. mail toimus Valgas 48. geograafiaolümpiaadi lõppvoor.

Reaalkoolist võistles olümpiaadil vapralt 24 õpilast. Olümpistidel oli kaks jõukatsumist: kirjalik test ja praktiliste ülesannetega maastikuvõistlus põhikooli õpilastele või planeerimisülesanne gümnasistidele. Kahe päikselise päeva sisse mahtusid veel koduloolised ekskursioonid Valga ümbruskonnas ja Valgas ning loeng hääbuvate linnade planeerimisest.

Vanuserühmade parimate hulka jõudsid järgmised realistid:

• 7. klass – I järk Jasper Vähk, III järk Joel Rehe ja Ralf Maapalu, 7. koht Karl Johannes Talts, 9. koht Kaspar Teede.
  • 8. klass – I järk Oliver Rahn.
  • 9.klass – I järk Andre Viitamees, II järk Salme Sillamaa, III järk Mikk Sameli.
  • Gümnaasium – II järk Endrik Einberg, III järk Gregor Ludvig Kikas ja Hans Rahi, 10. koht Kelli Puhm.

Andre Viitamees ja Endrik Einberg on kutsutud Balti geograafiaolümpiaadile, Endrik ka rahvusvahelisele geograafiaolümpiaadile.

Õnnitleme! Täname kõiki osalejaid ja õpetajaid Piret Karu, Anna Katt, Karmela Kaasik.

Rohkem infot siit.