“Salakeel” 2021

konkursid

Neljapäeval, 9. detsembril toimus Tartu Ülikooli teaduskooli veebipõhine eesti keele võistlus „Salakeel“. Osales 963 huvilist 70 koolist üle Eesti. Õpilased said võistlusel rakendada teadmisi sõnamuutmise, laensõnade päritolu ja keele muutumise seaduspärade jm kohta.

Tallinna Reaalkooli õpilased on vabariigi parimate hulgas: Paula Arula (7. kl) saavutas 1. koha, Johann Adermann (9. kl) sai 2. koha, Monika Alu ja Aaron Rändla (8. kl) ning Grete Saue (9. kl) said 4. koha, Ingrid Hints (9. kl), Andre Viitamees, Georg Kalme, Liis Reinvee, Raul Kingsepp (9. kl) said 5. koha.

Häid tulemusi näitasid ka Ell Juhani (5. kl), Mirjam Sepp ja Laura-Liis Kippar (7. kl), Helena Katariina Tõnise (9. kl), Kalev Mattias Raussi ja Rain Alar Laurimaa (9. kl).

Õpilasi juhendasid Kristi Koit, Reet Varik ja Tiia Niggulis.

Loe rohkem siit.