Hõbemedalid Euroopa eksperimentaalteaduste olümpiaadil

ainevõistlused

Euroopa eksperimentaalteaduste olümpiaadil said Eesti õpilased kaela hõbemedalid. Osales 38 võistkonda 19 riigist ja üldvõit läks Ungarisse.

Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadi asemel toimus tänavu Euroopa eksperimentaalteaduste olümpiaad (European Olympiad of Experimental Sciences, EOES), mida korraldas Szegedi Teadusülikool Ungaris. Iga osalejariik saatis võistlustulle kaks kolmeliikmelist võistkonda, kel tuli lahendada bioloogiat, füüsikat ja keemiat kombineerivaid ülesandeid. Eesti A-võistkonda kuulusid Tallinna Reaalkoolist Claudia Olev ja Gregor Ludvig Kikas ning B-võistkonnas võistles Ellen Marigold Roper.

Õnnitleme!

Täpsem info: Eksperimentaalteaduste olümpiaadil uuriti mett ja jõevett

Foto: Eesti võistkonnad Euroopa eksperimentaalteaduste olümpiaadil, Mihkel Pajusalu