Maateaduste olümpiaadi tulemused

ainevõistlused

Laupäeval, 17. aprillil toimus TalTechis virtuaalne maateaduste olümpiaad, kus osales ka 14 Reaalkooli  10.–12. klassi õpilast.

Olümpiaad hõlmas valdkondi nagu geoloogia, meteoroloogia, okeanograafia ja keskkonnateadused. Osalejad lahendasid teoreetilise testi, mitu arvutuslikku ülesannet, geoloogilise kaardiülesande ja teostasid andmekaeve. Selles ülesandes koostasid olümpistid andmekaeve tulemustel põhineva ettekande holotseeni vulkanismist. Olümpiaadi ülesannetes pöörati tähelepanu loodusteadusliku uuringu olemuse avamisele, probleemide lahendamise ja järelduste tegemise oskustele. Vältimatu oli virtuaalne mineraalide, kivimite ja fossiilide äratundmine.

Edukad reaalikad olid:

• I järk – Mihkel Jakobson ja Gregor Ludvig Kikas;
  • II järk – Lauri Eving;
  • III järk – Adeele Must, Ralf Joosep Kask, Claudia Olev, Sander Simson.

Mihkel Jakobson ja Gregor Ludvig Kikas saavad võimaluse osaleda selle aasta rahvusvahelisel Maa-teaduste olümpiaadil (IESO).

Palju õnne!

Loe veel https://mto.ee/