Õppimisest ja õpetamisest, õpetajate järelkasvust ja inimeste vaimsest tervisest

meediakaja

Tallinna Reaalkooli õpetajad osalesid oktoobrikuus ettekannetega virtuaalsetel konverentsidel:

• Martin Saare ettekanne Edubest 2020 virtuaalsel konverentsil teemal “Online admission tests to four upper secondary schools in Tallinn and possible applications of this experience“. Inglise keelset ettekannet saad järelkuulata siit;
  • Martin Saare ettekanne iduEDU 2020 festivalil teemal “Arvutihinnatavate e-ülesannete loomine Drupalil H5P malle kasutades”;
  • Tallinna Reaalkooli 5. klasside draamaprojekti tutvustasid iduEDU 2020 festivalil Katrin Nielsen, Reet Varik, Ahti Pent ja Kailit Taliaru.
Koolijuht Ene Saar ja projektijuht Kaisa Tamkivi esitasid Riigikogu kultuurikomisjonile ettepaneku, kuidas toetada õpetajate järelkasvu kompetentsikeskuse rajamise abil. Ettepanekuga saad tutvuda siit.

Õppealajuhataja Madis Somelar rääkis õpetajate järelkasvu nappusest 20. oktoobril Raadio Kukus (intervjuud saad kuulata siit), saates Otse Postimehest (saade on järelvaadatav siit) ning 23. oktoobril Vikerhommikus (intervjuud saad kuulata siit).

Koolipsühholoog Olle Selliov rääkis 25. oktoobril koos pereterapeut Monika Koppeliga Vikerraadio Peresaates (saade on järelkuulatav siit). Saates puudutatakse muuhulgas teemasid: karantiinist ja majanduskriisist tulenevad riskid vaimsele tervisele, soorollidega kaasnev surve, suitsiidid meeste seas, suitsiidiohu märgid ja sekkumisvõimalused.

Õppealajuhataja Madis Somelar räägib kolmapäeval, 28. oktoobril Tartus sotsiaalhoolekande konverentsil “Ellujäämiskunstid muutunud maailmas” teemal “Miks nutiajastu inimesed vajavad reaalseid kontakte?”.

Foto: Pixabay