Pronksmedal rahvusvaheliselt matemaatikaolümpiaadilt

ainevõistlused

20.–28. septembrini toimus 61. rahvusvahelisel matemaatikaolümpiaadi virtuaalselt. Iga osalejamaa õpilased lahendasid ülesandeid oma riigi eksamikeskuses. Eesti õpilased võistlesid Tartu Ülikooli Delta keskuses.

Maailma vanimal ja suurimal rahvusvahelisel olümpiaadil osales sel aastal 616 noort matemaatikahuvilist 105 riigist. Rahvusvahelisel matemaatikaolümpiaadil antakse kahe päeva jooksul lahendamiseks kuus tõsist puremist nõudvat ülesannet, mille edukas lahendamine sõltub eelkõige matemaatikatõdede nutikast kombineerimisest. Seega ei piisa edukaks esinemiseks lihtsalt paljude faktide äraõppimisest. Iga ülesande eest on võimalik teenida kuni seitse punkti.

Võistlusel saavutas pronksmedali Martin Rahe, Ralf Joosep Kask sai aukirja ühe täispunktidele lahendatud ülesande eest.

Palju õnne!

Täpsem info ja foto: TÜ Teaduskool