Eesti koolinoorte 30. füüsika lahtine võistlus

ainevõistlused

TÜ Teaduskool korraldas 23. novembril 2019 lahtise füüsikaülesannete lahendamise võistluse. Nooremas rühmas osales kokku 117 õpilast ja vanemas 51 õpilast.

Nooremas rühmas olid Tallinna Reaalkooli parimad Marko Tsengov 10. kl (I koht), Peeter Aleksander Randla 10. kl (III koht), Mihkel Jakobson 10. kl (IV-V koht), Marten Rannut 10. kl (IV-V koht), Siim Tiivel 10. kl (VI-VII koht), Ralf Joosep Kask 10. kl (VI-VII koht), Ants Kärner 10. kl (VIII-IX koht), Gregor Ludvig Kikas 9. kl (VIII-IX koht), Henri Peterson 9. kl (XV koht).

Vanemas rühmas olid Tallinna Reaalkooli parimad Kaarel Kivisalu 12. kl (I koht), Jarl Patrick Paide 12. kl (IV koht), Martin Rahe 11. kl (V koht), Argo Merilo 11. kl (XV koht), Robert Suigusaar 12. kl (XVI koht).

Kõik nimetatud õpilased võitsid järgudiplomi ja on vastavalt olümpiaadi juhendile kutsutud Tartus 4.-5. aprillil 2020. a. toimuvasse füüsikaolümpiaadi lõppvooru. Lisaks näitas ka väga häid tulemusi Saskia Põldmaa 7.kl, kes kaheksanda klassi arvestuses sai 4. koha ja on samuti kutsutud füüsikaolümpiaadi lõppvooru.

Palju õnne kõigile osalejatele!

Täpsem info füüsika lahtise võistluse kodulehel.

Reivo Maasik (Tallinna Reaalkooli füüsikaõpetaja)