Koolinoorte korvpalli superfinaal

sport

Teisipäeval, 7. mail kell 14.30 toimub Kalevi Spordihallis koolinoorte korvpalli superfinaal Gustav Adolfi Gümnaasium vs Tallinna Reaalkool.

1919. aastal alustati kahes Tallinna koolis regulaarsete treeningtundide läbiviimist uues ameerika mängus nimega basket-ball. Poeglaste Gümnaasiumi (GAG) õpetaja August Soodla ja Tallinna Reaalkooli võimlemisõpetaja Voldemar Resev-Resel hakkasid poistele seda uut mängu õpetama. Selle tulemusel peeti 6. ja 7. juunil 1920. aastal juba Tallinna ESS Kalev spordiväljakul esimesed ülemaalised õppiva noorsoo spordivõistlused, mille kavas oli esmakordselt uudne mäng – basket-ball.

Tallinna Reaalkool mängib XXXVII Koolinoorte meistrivõistluste finaalis 13. ja Gustav Adolfi Gümnaasium 9. korda. Gustav Adolfi Gümnaasium kohtunud meistrivõistluste finaalis Tallinna Reaalkooliga kolmel korral, viimati 20 aastat tagasi ja võitjaks oli GAG.

Kuidas lõpeb neljas kohtumine, näeme teisipäeval. Tule omadele kaasa elama!