Geograafiatunnis käis külas Kaisa Laur vil! 130

koolielu

Geograafia nädala saabumise puhul käis 10. klasside geograafiatundides külas Reaalkooli 130. lennu vilistlane Kaisa Laur. Kaisa õppis Tartu Ülikoolis geograafiat ja töötab AlphaGISis. Kaisa on ka üks nelja kooli Tallinna virgestusalade kaardistamise projekti juhendajaid ja GIS-päeva korraldajaid. Ta tutvustas geoinformaatika ja GISi kasutamise võimalusi andmete kogumisel, töötlemisel, analüüsimisel ja kaartide koostamisel. Geoinformaatika vahendite kasutamine on tänapäeval nii riigihaldamises kui paljudes majandustegevustes. Seetõttu peaksid koolinoored juba koolipingis omandama geoinformaatika esmaoskused ja saama tuttavaks sellealaste karjäärivalikutega.

Järgmisel kolmapäeval, 14. novembril on Rahvusraamatukogus geograafia ja geoinfosüsteemide teabepäev ehk GIS-päev. Huvilised õpilased on oodatud osalema!

Teate edastas Piret Karu (Tallinna Reaalkooli geograafiaõpetaja)