Programmeerimise alused II

Kursuse kood Progr2 (valikkursus)
Valdkond infotehnoloogia
Kursuse nimetus Programmeerimise alused II
Eelduskursused Programmeerimise alused I
Lõimumine informaatika: üldine arvutikasutuskogemus, tabelitöötlus, tekstifailiga töötamine; matemaatika: geomeetria, võrrandid, statistika, aritmeetika, diskreetne matemaatika; loodusained (keemia, füüsika, bioloogia): tunnis lahendatavad probleemid on loodud loodusainete baasil.
Õppetöö korraldus
(eeldus 35 tundi)
Kontakttunnid – 35 tundi. Tundides suur maht praktiliste ülesannete lahendamisel ning iseseisva tööna ülesannete lõpetamisel.
Õpetamise aeg 10. klass, kevad
Kursuse eesmärgid Luua eeldused programmeerimise olemuse, baasmõistete ja põhimeetodite mõistmiseks.
Luua eeldused protseduurseks programmeerimiseks sobiva keele kasutamiseks ning tüüpiliste keeletarindite mõistmiseks.
Aidata kaasa algoritmimisoskuse ning lihtsamate tüüpalgorimide kasutamisoskuse kujunemisele.
Toetada baasi kujunemist, mis on vajalik teiste programmeerimisega seotud ainete läbimisel.
Kursuse lühikirjeldus Lihtsamad algoritmid: summeerimine, loendamine, suurim ja vähim väärtus.
Programmeerimiskeele komponendid: Muutujad. Lihtandmetüübid. Struktuursed andmetüübid. Aritmeetika- ja loogikaavaldised. Omistamine. Sisend. Väljund. Juhtstruktuurid: jada, valik ja kordus ning vastavad keeletarindid. Failid
Programmi koostamise tüüpilised sammud, testimine ja silumine.
Kursuse õpitulemused Kursuse edukalt läbinud õpilane

• tunneb protseduurse programmeerimise olemust,
  • tunneb protseduurse programmeerimisega seonduvaid põhimõtteid ja mõisteid,
  • tunneb ja oskab kasutada protseduurse programmeerimiskeele põhikonstruktsioone,
  • analüüsib lihtsamaid probleeme ning koostab nende lahendamiseks algoritme, kasutades sealjuures tüüpalgoritme ja/või neid laiendades,
  • oskab programmikoodi töötlemiseks kasutada sobivat keskkonda, programmikoodi siluda ja testida.
  • oskab teha koostööd teiste õpilastega, et luua ühine programmeerimisrakendus.
Hindamisviis Koondhinde moodustavad: kirjalik arvestus, projekt. Kooliastmehinne kujuneb viie kursusehinde alusel.
Õppematerjalid
Kirjandus (soovituslik kirjandus)
õpikud õppetooli valikul
aineõpetaja poolt loodud ülesannetekogu