Arvuti kasutamine uurimistöös

Kursuse kood IT (kooli valitud kohustuslik kursus)
Valdkond informaatika
Kursuse nimetus Informaatika gümnaasiumis. Arvuti kasutamine uurimistöös.
Eelduskursused puuduvad
Lõimumine uurimistöö alused: infootsing, kirjalike tööde vormistamine; matemaatika: andmete esitamine tabelina, diagrammina
Õppetöö korraldus
(eeldus 35 tundi)
kontakttunnid, praktilised tööd, õppekäik
Õpetamise aeg 10. klass
Kursuse eesmärgid õpilane teab arvuti ja interneti võimalusi uurimistöö koostamisel, sh andmeid kogudes (infot otsides), töödeldes ja analüüsides ning uurimistulemusi esitades.
Kursuse lühikirjeldus kursusega tutvustatakse õpilastele praktiliste tegevuste kaudu meetodeid ning tarkvaravahendeid, mis lihtsustavad info kogumist, töötlemist, analüüsi ja esitlemist.
Kursuse õpitulemused kursuse lõpul õpilane:

• leiab infot erinevatest interneti andmebaasidest, hindab allika usaldusväärsust ja sobivust;
  • koostab näidise eeskujul korrektse viitekirje;
  • viitab tekstis allikatele korrektselt;
  • koostab erinevaid küsimuse tüüpe ja vastuste skaalasid sisaldava veebipõhise küsimustiku;
  • korraldab veebipõhise ankeetküsitluse ning esitab küsitluse teel kogutud andmestiku elektroonilise andmetabelina;
  • sorteerib ja filtreerib andmed andmetabelis;
  • koostab andmetabeli põhjal erinevat tüüpi diagramme;
  • vormistab korrektselt uurimistöö;
  • koostab uurimistöö põhjal esitluse ning kannab selle ette.
Hindamisviis koondhinde moodustavad: praktilised tööd ja kontrolltööd (kokku maksimaalselt 100 punkti, mis teisendatakse vastavalt riiklikule hindamisskaalale hinneteks; 90-100 p hinne 5, 75-89 p hinne 4, 50-74 p hinne 3, 20-49 p hinne 2; 0-19 p hinne 1)
kooliastme on võrdne kursusehindega
Õppematerjalid
Kirjandus (soovituslik kirjandus)