Eesti parimad geograafiatundjad õpivad Reaalkoolis

ainevõistlused

3.-4. mail toimus Tartus 50. geograafiaolümpiaadi lõppvoor, kus osales 30 Reaalkooli õpilast. Võistlus oli mitmekesine – kirjalik töö seoste ja probleemide tundmises, multimeediatest ja maastikuvõistlus Tartu linnaruumis. Olümpiaadi lõpetamine toimus Lodjakojas, olümpiaadilased said osa varahommikusest jalutuskäigust läbi ajaloolise Tartu ja meelolukast lodjasõidust Emajõel.

Selgusid Eesti parimad geograafiatundjad:

7. klass I järk – Henri Mugur (maastikuvõstluse parim), II järk – Saskia Siniorg, Valmar Mäesalu (kirjaliku töö parimad) ja Emily Sassian, III järk Roland Virves (multimeediatesti parim), 9. koht Oke Oliver Oja.

8. klass I järk – Erik Leetmaa (multimeediatesti parm), III järk – Joosep Oliver Vinkel, Sofia Isadora Kilter ja Käsper Kalda, 10. koht Aco Monticelli.

9. klass I järk – Kaspar Teede (maastikuvõistluse ja multimeediatesti parm), II järk – Jasper Vähk (kirjaliku töö parim) ja Oskar Kundla, 9. koht Timo Tingas.

Gümnaasium I järk -Rain Alar Laurimaa ja Ingrid Mölder, II järk – Andre Viitamees ja Sigrid Anton, III järk – Ingrid Hints, Henri Georg Viitamees ja Salme Sillamaa, 10. koht Mikk Sameli.

Gümnaasiumi ja 9. klassi parimatest moodustatakse Balti geograafiaolümpiaadi ja rahvusvahelise geograafiaolümpiaadi meeskonnad.

Vaata tulemusi Teaduskooli koduleheküljelt.

Õnnitleme kõiki osalejaid ja juhendajaid Aile Neimann ja Piret Karu!

Foto: Katrin Saart