Väga head tulemused ajaloo-olümpiaadi lõppvoorus

ainevõistlused

23. märtsil 2024 toimus Miina Härma Gümnaasiumis XXIX ajaloo-olümpiaadi lõppvoor. Tartusse olid palutud õpilased 8.-12. klassist, kes saavutasid väga hea tulemuse piirkonnavoorus.

8. klassis oli olümpiaaditöö teema „Tööstuslik pööre“ ning 8. klassi õpilaste hulgas saavutas II koha Kaarel Jakob Päts.

9. klassi õpilast hulgas saavutas 5.-6. koha Ellen Kobin, 14.-16. koha Ethel Meier, 20. koha Mirjam Sepp , 26.-27. koha Frederik Roostfeldt ja 29. koha Kaisa Reena Linnupõld. Teemaks oli „Eluolu Eestis maailmasõdadevahelisel perioodil“.

Gümnaasiumiastmes kirjutati olümpiaaditööd kolmel erineval teemal.
Teemal „Katoliku kirik keskajal“ pälvis 2. koha Joonas Aditya Naestema, 9. koha Brigitte Pärn, 13.-14. koha Hendrik Tammsaar.
Teemal „Eesti 16. sajandil“ pälvis 5. koha Frederik Pärlin, 11. koha Sander Metsa, 14. koha Rasmus Nurme.
Teemal „Maailm teise maailmasõja lõpust Vietnami sõja lõpuni“ saavutas 1. koha Jako Tõmai Ahven, 14. koha Oskar Märtin, 17.-18. koha Uku Kurim.

Õpilasi toetasid õpingutes õpetajad Heli Ahuna, Tiia Luuk ja Madis Somelar.