Tallinna Reaalkoolis toimus inglise keele kõnevõistlus

ainevõistlused

2024. aasta inglise keele kõnevõistluse peateemaks oli Shakespeare’i tsitaat “There is nothing either good or bad but thinking makes it so”.

19. märtsil toimus Tallinna Reaalkoolis taas üleriigiline inglise keele kõnevõistlus, seekord järjekorranumbriga 14. Kokku tuli 65 kõnelejat 40 Eesti koolist. Võistluse haare oli seekord tõesti üle-eestiline: esindatud olid teiste kõrval nii Saaremaa, Narva kui ka Valga.

Võistlus on üles ehitatud, järgides organisatsiooni ESU International formaati, ning koosneb kolmest voorust, kus esimeses tuleb kohtunike ja publiku range pilgu all esitada viieminutiline etteantud teemadel eelnevalt ettevalmistatud kõne, millele järgnevad publiku ja kohtunike küsimused.

Osalejad, kes esimesest voorust edasi ei pääse, on öelnud, et kogemus on olnud pingutust väärt.

Teise ringi pääsesid sel aastal 14 edasijõudnut, kellel tuli 15 minuti jooksul valmis mõelda 3-minutiline kõne. Ainukesed abivahendid olid pliiats, paber ning inglise keele seletav sõnaraamat.

Finaali pääses edasi 6 kõnelejat, kellel oli võimalus esimeseks vooruks ettevalmistatud kõne uuesti uuele žüriikoosseisule ette kanda.

Võitjat kroonib au ja kohustus esindada Eestit rahvusvahelisel kõnevõistlusel Londonis.

Selle aasta võistluse peateema oli omakorda jagatud väiksemateks alateemadeks:

Rethinking poverty: creating a positive outlook for everyone to succeed
The power of positive thinking: impact on health and well-being
Education beyond borders: a global vision for quality learning
Decent work, dignified lives: changing the way we think about economic progress
Mindful consumption: reshaping production for a sustainable tomorrow
Climate consciousness: how our thoughts impact environmental action
Peaceful minds, just societies: the role of perception in global harmony

Inglise keele kõnevõistlus pakub osalejatele põnevust, sest oodatud on kõik – võistlusel osaleb koole, kus korraldatakse koolivoore, ning ka koole, kus osaleja valib õpetaja või esitab õpilane ise enda kandidatuuri. Korraldajate rõõmuks oli ka käesoleval võistlusel esindatud üks kutsekool.

Selleaastane võistlus tõi õnne Hugo Treffneri Gümnaasiumi kõnelejale Annika Ahole kõnega Who needs to rethink poverty? (juhendaja Marcus Hildebrandt).
Teise koha saavutas Tallinna Reaalkooli õpilane Viktoria Kaasik kõnega No one dreams of a studio apartment (juhendaja Ege Viil).
Kolmandana märkis žürii ära Tallinna Inglise Kolledži õpilase Paula Liisa Alasepa kõne An invisible battle: my war against body dysmorphia (juhendaja Annely Eskla).

Finaali pääsesid veel järgmised õpilased:
Kirke Koni, Tallinna Reaalkool,
Andreas Simson, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium,
Mark Pilv, Tallinna Inglise Kolledž.

Poolfinaalini pidasid lisaks finaali jõudnuteni vastu järgmised õpilased:
Tom Morten Musting, Tabasalu Gümnaasium,
Kenneth Ruut, Tallinna Tehnikagümnaasium,
Nora Vabamets, Jakob Westholmi Gümnaasium,
Lola Tiina Särekanno, Gustav Adolfi Gümnaasium,
Martin Gregor Adams, Tallinna Ühisgümnaasium,
Anna Sljusar, Audentese Rahvusvaheline Kool,
Maija Gilmutdinova,Tallinna Juudi kool,
Doris Mägi, Tallinna 21. Kool.

Tänavuse kõnevõistluse väärika žürii moodustasid

esimees:
Phillip Marsdale, CEO of International Language Services OÜ, Honorary President of the British Estonian Chamber of Commerce

Briti suursaadik Ross Allen,
USA suursaadik George P. Kent,
Zinaida Jevgrafova, ESU Estonia,
Ülle Türk, Tartu Ülikool,
Paul Rüsse, Tallinna Ülikool.

Soojad õnnitlused kõnelejatele ja nende juhendajatele. Suur osalejate arv, positiivsed sõnumid žüriilt, juhendajatelt ja kõnelejatelt näitab selgelt, et võistlus on populaarne, vajalik ja suurepärane vaheldus igapäevasele koolitööle.

Võistlus toimus seekord Haridusministeeriumi, Tallinna Reaalkooli, Briti Nõukogu, Tallinna Ülikooli, ILS Tallinna ning Briti ja USA saatkondade toel. Aitäh kõigile.

Võistluse pildigalerii: https://galerii.real.edu.ee/index.php?/category/548