5.-8. kl lingvistikaviktoriini tulemused

konkursid

20.02 toimus Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas lingivistivaviktoriin Kiil.  Meie koolis oli 5.-8. kl lingvistikaviktoriin eriti menukas tänavu 5.b, 6.b ja 8.c klassi õpilaste seas, osalejaid oli aga teistestki klassidest, sealhulgas noorim 4. klassist.

Lingvistikaviktoriiniga antakse osalistele huvitavaid teadmisi: ootamatuid ja ka ootuspäraseid seoseid maailma eri keeltest. Kasuks tuleb hea keelevaist, loogiline mõtlemine ja seoste tegemine, tegelikke teadmisi teistest keeltest vaja ei ole. Kõikidel osalistel, sõltumata vanuserühmast, tuli lahendada 17 ülesannet, mis jagunesid kolme raskusastmesse. Kergema ülesande eest võis saada kuni 2 punkti, raskemate eest rohkem. Küll aga ei võetud punkte maha valede vastuste eest.

Kõik lahendasid ühiseid ülesandeid, kuid tulemuste arvestamine käis klasside kaupa:

• 5. kl parimad: 1. koht Elsbet Steinberg, 2. koht Maria Mikkor, 10. koht Ingeborg Kivisaar;
  • 6. kl parimad: 2. koht Jaagup Schnur, 5. koht Anni-Mari Väli, 6. koht Helin Luberg ja Anita Uussalu;
  • 8. kl parimad: 1. koht Artur Pinding – tema oli ka viktoriini üldvõitja, 3. koht Joosep Oliver Vinkel.

Õnnitleme edukaid osalejaid ja nende juhendajaid Kristi Koitu ja Reet Varikut!

Võistluse kohta saab rohkem lugeda teaduskooli kodulehelt.