Loomekonkursi ,,Kiri Koidulale!” tulemused

konkursid

Lydia Koidulale pühendatud loomekonkursil ,,Kiri Koidulale!” noppisid Tallinna Reaalkooli tublid kirjutajad palju erinevaid auhindu.

Pärnu muuseumi eestvedamisel kutsuti noori üle Eesti võtma osa konkursist ,,Kiri Koidulale!” ning kõige omanäolisemad kirjad märgiti ära 12. detsembril toimunud Koidula konverentsil Pärnu Endla teatris. Kokku saadeti konkursile 78 kirja üle Eesti.

Õpilaste töid lugesid ja tunnustasid Pärnu muuseum, Pärnu keskraamatukogu, Pärnu Postimees, Endla teater, Pärnumaa omavalitsuste liit, Pärnu linnavalitsus ning Pärnu noorte- ja inspiratsioonikeskus HUUB.

• Eliise Kirjaneni kiri pälvis Postimehe eriauhinna ja ilmus Pärnu Postimehes koos nelja teise kirjaga. Eliise Kirjaneni kirja saab lugeda siit.
  • Teater Endla hinnangul olid parimad kirjutajad Emma Priisaar ja Grete Simona Otsa.
  • Pärnu innavalitsus valis kirjade seast tunnustamiseks välja kolme Reaalkooli õpilase tööd:
    Dominik Lukas Pullisaar, Joonas Aditya Naestema ja Grete Saue.
  • Koidula muuseumi eripreemia parima kirja eest sai Grete Simona Otsa.
  • Pärnu muuseumi eripreemia vääriliseks tunnistati Emma Priisaar.

,,Kiri Koidulale!” on osa ,,Koidula 180. Üks Eesti käsi ja süda” juubeliprogrammist. Kõikide tunnustatud õpilaste töödest loeti ette katkendeid Koidula juubeliaastat lõpetaval teaduskonverentsil „Aeg annab arutust“ 12. detsembril Endla teatris ning Dominik Lukas Pullisaare käsitsi kirjutatud kirja Koidulale eksponeeritakse ka üle-eestilisel välinäitusel.

Õpilasi juhendas õpetaja Anu Kell.