Reaalikad õpilasleiutajate riiklikul konkursil

konkursid

5. detsembril 2023 tunnustas Eesti Vabariigi presidendi abikaasa Sirje Karis Tallinnas Proto avastustehases õpilasleiutajate riikliku konkursi laureaate. Konkursil osales 406 ideega 536 noort leiutajat 88 koolist, lasteaiast ja huvikoolist. Tunnustuse pälvis 37 õpilasleiutajat, kelle mõttelennu ja kätetöö tulemusena valmis 29 silmapaistvat leiutist, mis pakuvad lahendusi igapäevastele probleemidele.

I kooliastme kategoorias sai esimese preemia Tallinna Reaalkooli 3. klassi õpilane Georg Gorošin leiutise Silmakas eest. Tegu on rakenduspõhise viisiga, kuidas meditsiinitöötajad saaksid tõhusamalt patsientidele õigel ajal ravimeid anda või protseduure teostada.

III preemia kuulus samuti meie õpilastele:
Tuuli Mikkor (2. kl) töö „Linnuhoiataja“;
Rannar Mälk (3. kl) ja Gregor Kruusvall (3. kl) töö „Bussipeatuse ootevalgustus“;
Teiti Danil (3. kl) töö „Bolt-i kiiver“.

Lisaks andsid 16 asutust tähelepanuväärsete ideede eest eripreemiaid erinevates valdkondades. Transpordiametil oli eraldi alateema „Ohutu ja nutikas liiklemine nii teel, õhus kui ka merel“, mille eest pälvis preemia 4. klassi õpilane Mirelle Adeliisa Sirel töö „Aktiivne helkur ja äpp „Märkan!”“ eest.

Palju õnne!

Täispikk laureaatide nimistu on ETAGi kodulehel

Foto autor: Aron Urb