Reaalkooli Kooristuudio tütarlastekoor Itaalias

muusika

Reaalkooli Kooristuudio tütarlastekoor osales 25. septembrist kuni 4. oktoobrini 2023 Itaalias Perugias toimunud rahvusvahelisel koorikonkursil “Voices for peace”. Konkursil osales kokku 25 koori 15-st erinevast riigist. Olime ainuke lastekoor ja pälvisime hõbediplomi lastekooride kategoorias. Žüriis olid Xavier Garcia Cardona (Hispaania), Marit Tondel Bodsberg (Norra) ja Marco Berrini (Itaalia). Lisaks konkursilavale esinesime ka sõpruskontserdil koos kooridega Venetsueelast, Poolast ja Norrast, kus meie kavas oli peamiselt Eesti koorimuusika (Tormis, Puur, Voorand, Ehala jt), mis sai nii publikult kui teistelt koorilauljatelt väga sooja vastuvõtu.

Koorireisi alustasime ja lõpetasime Roomas, kus tutvusime põhiliste vaatamisväärsustega – Trevi purskkaev, Hispaania väljak, Vatikan ja Püha Peetruse katedraal, Kapitoolium ja Rooma foorum koos Colosseumiga jne Kooli sünnipäeva tähistasime reisil nii nagu Reaalis ikka kombeks, pidasime klassijuhataja tundi vilistlasega, kelleks oli meie koori hääleseadja Marie Roos (vil!127) ja sõime piduliku õhtusöögi pika laua taga. Enne kojulendu sai osa koorist ka lisaks päikesele sooja Vahemere lainetes möllata.