5. kl osales õpioskuste talgutel

konkursid

Mai esimesel laupäeval toimusid 5. klasside Õpioskuste talgud. Võistlusele pääsesid piirkonnavooru esimene ja teine koht. Meie kooli esindas 5. kl tiim koosseisus Rebeka Hinno, Artur Saabas, Anita Uussalu, Hardi Lahe ja Paul Johann Mere.

6 tundi kestev võistluspäev oli täis toredaid tegevusi: plakati loomine, erinevad raskemad ja kergemad katsed ja loomulikult ka nuputamisülesanded. Kui pikk ja mõtlemistvajav osa päevast möödas, saabus puhkamisaeg. Saime lõpuks jälle kokku ka oma õpetajaga, kes rääkis, et ka nemad olid samu mõistatusi lahendanud. Loomulikult ei saanud puhata ega jutustada üleliia palju. Kohe järgneski teiste osavõtjate plakatite hindamine, mis oli suurepärane võimalus toetada oma kaasvõistlejaid ergutava tagasisidega. Siin jäime küll natuke ajahätta, sest meile olid planeeritud ägedad töötoad – programmeerimine, origami, teaduse töötoad, hiiglasliku klaveri mängimine ja palju muudki põnevat. Pika päeva jooksul anti meile ka kolm korda süüa. Peale kõiki tegevusi algas päeva pingelisim osa. Kes saavutas võidu? Võitja väljakuulutamisega viivitati lausa kakskümmend minutit, sest punktid olid üsna tasavägised. Päeva parima tulemuse kõiki voore arvestades pälvis Tartu Kesklinna Kool. Kahjuks rohkem infot me pingerea kohta teada ei saanud. Autasustati loomulikult kõiki osavõtjaid ning oligi aeg läinud nagu linnutiivul. Vaikselt hakkasidki võistlejad, naeratus näol ja suured plakatid käes, üle kogu Eesti oma kodudesse naasma.

Anita Uussalu

Fotod: Ege Viil