Reaalkooli õpilaste osalemine erinevatel rahvusvahelistel ainevõistlustel

ainevõistlused

Põhja- ja Baltimaade füüsikaolümpiaad

14.–16. aprillini toimus järjekordne Põhja- ja Baltimaade füüsikaolümpiaad NBPhO 2023, mis varem kujutas endast Eesti – Soome maavõistlust, mille käigus selgusid kummagi naabermaa võistkonnad rahvusvahelisteks olümpiaadideks. Üllatusena paistab tulemuste tabelist, et Balti mere äärne on saanud tõmbekeskuseks ka Serbia, Gruusia, Vietnami ja Saudi Araabia noortele füüsikutele. Seda kõrgemalt tuleb hinnata meie kümnendike saavutusi – Saskia Põldmaa kuld- ja Mihkel Rannuti hõbemedalit.

Täpsemaid tulemusi näed siit.

Euroopa tüdrukute matemaatikaolümpiaad

13.–19. aprillini toimus Sloveenias 12. Euroopa tüdrukute matemaatikaolümpiaad, kus Eesti esindus osales esmakordselt. Au-äramärkimise pälvis võistlusel Meriliis Täht, lisaks osales võistluses Liisa Pata.

Loe lisa teaduskooli kodulehelt.

Matemaatikavõistlus Náboj

Reedel, 21. aprillil osalesid Eesti koolide õpilasvõistkonnad rahvusvahelisel matemaatikavõistlusel Náboj. Riigisiseselt korraldati võistlust esmakordselt ettenähtud võistluskeskustes Tallinnas ja Tartus, kuhu kogunes kokku 50 viieliikmelist võistkonda 32 koolist.

Nooremas vanuserühmas saavutas parima tulemuse Tallinna Reaalkooli võistkond, kuhu kuulusid Jasper Vähk (8. kl), Artur Rass (8. kl), Ralf Maapalu (8. kl), Eero Elbrecht (8. kl), Toom Allikmäe (9. kl). Tallinna Reaalkooli B-võistkond, kuhu kuulusid Saskia Põldmaa (10. kl), Mia-Marleen Rahe (10. kl), Kent Clark Valge (10. kl), Hermann Käbi (10. kl), Pärtel Kukk (10. kl), saavutas 4. koha.

Vanemas vanuserühmas saavutas Tallinna Reaalkooli A-võistkond, kuhu kuulusid Vahur Paist (11. kl), Ulla Inger Veri (11. kl), Ardi Raag (11. kl), Karl Ustav Kõlar (11. kl), Henri Peterson (12. kl), 3. koha. B-võistkond, kuhu kuulusid Meriliis Täht (11. kl), Liisa Pata (11. kl), Stenar Niinemets (11. kl), Karmen Laud (12. kl), Patrick Mauer (12. kl), jäi 5. kohale.

Võistluse täismahus tulemused koos lahendatud ülesannetega on avaldatud Náboj Eesti kodulehel.

Euroopa eksperimentaalteaduste olümpiaad EOES 2023

30. aprillist 5. maini toimus Riias Euroopa eksperimentaalteaduste olümpiaad EOES 2023 (ingl European Olympiad of Experimental Sciences). Kahes voorus toimuva eksperimentaalse võistluse ülesannetes on integreeritud bioloogia, füüsika, keemia ja matemaatika probleemid. Eduka tulemuseni jõudmiseks on väga olulised õpilaste eksperimentaalsed oskused ja tiimiliikmete omavaheline koostöö. Olümpiaadi kolmeliikmelistesse võistkondadesse lubatakse õpilased, kes saavad 17-aastaseks võistluse toimumise aastal või hiljem, mille tõttu osaletakse Eestist tavaliselt 9. ja 10. klassidest.

Võistkond, mille koosseisu kuulus Saskia Põldmaa, sai koondarvestuses kuuenda koha ja kuldmedalid.

Loe lisa teaduskooli kodulehelt.

Õnnitleme!

Foto: Ingrid Kuusk