Toimus eesti kirjanduse olümpiaadi lõppvoor

ainevõistlused

1. aprillil toimus Tartus Miina Härma gümnaasiumis üleriigilise eesti kirjanduse olümpiaadi lõppvoor. Meie kooli 10. kl võistkond koosseisus Ingrid Hints, Karoli Maria Krause ja Johanna Paide saavutas nooremas vanuserühmas I koha. Õpilasi juhendas õpetaja Reet Varik. Hästi läks ka meie vanema vanuserühma võistkonnal koosseisus Tuule Lintrop, Hildegard Kivisaar ja Birgit Reintam: nad saavutasid 5.-6. koha, neid juhendas õpetaja Anu Kell. Tänavuaastane olümpiaad keskendus Jaan Krossi ning Kristiina Ehini loomingule ja elule. Sellisel kujul toimus säärane võistlus teist korda, kirjandushuvilisi noori üle Eesti osales lõppvoorus sadakond. Aitäh õpetaja Anu Kellale, kes on Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi juhatuse liikmena selle ettevõtmise hing ja süda.
On rõõm tõdeda, et meie noored loevad ja väärtustavad eesti kirjandust.