Parimad ajalooliste teemade mõtestajad ja kirjutajad õpivad Tallinna Reaalkoolis

konkursid

25. märtsil toimus Eesti Mälu Instituudi ja Postimehe koostöös korraldatud märtsiküüditamise mälestuspäevale pühendatud vabariikliku kirjandivõistluse „Kiri küüditatule“ autorite ja juhendajate autasustamine. Noori kutsuti üles kirjutama kiri olevikust minevikku nõukogude võimu poolt 1949. aastal kodumaalt Siberisse saadetud sugulasele või kaasmaalasele, kes ei tea, mis teda ees ootab ja kuidas Eesti elu edasi läheb.

Esimese preemia (ajalooreis Baltikumis) vääriliseks hinnati Reaalkooli abiturient Emma Oper. Emma Operi töö avaldati tervikuna ka Postimehes.

Eripreemia vääriliseks tunnistati Karolin Laud ja Ell Juhani (viimase juhendaja Airi Tamm)

Palju õnne tublidele kirjutajatele!

Õpilasi juhendas Anu Kell

Täpsem info siit.

Foto: Marko Poolamets/Eesti Mälu Instituut

Meediakaja:

• EMMA OPER ⟩ Mõtteis mõlgub pidevalt küsimus: millal see ebarealistik reaalsus läbi saab… Loe siit.
    Postimees, 25.03.2023