Reaalkoolis toimus inglise keele kõnevõistluse vabariiklik voor

ainevõistlused

21.03 toimus Reaalkoolis inglise keele kõnevõistluse vabariiklik voor. Kõnelejaid oli kokku 48, registreerunud koole 32, sealhulgas ka Võru ja Valga koolid. Kui heita pilt võistluse ajaloole, siis on 12 aasta jooksul võistlustules osalenud üle 600 kõneleja.

Selleaastane võistlus oli järjekorranumbriga 13 ning tõi õnne 21. Kooli kõnelejale Sandra Näksile kõnega teemal Can a society exist without laws? Sandra järgmine väljakutse on esindada Eestit Londonis toimuval kõnevõistlusel 8.-12. maini.

Teise koha omanikuks tuli Richard Johan Kaup-Lapõnin kõnega teemal Sport has the power to change the world.

Finaali pääsesid veel:
Robin Liiber, Tartu Jaan Poska Gümnaasium
Johann Kristjan Laurits, Tallinna Reaalkool
Adrian Abner, Tallinna Prantsuse Lütseum
Triinu Vaher, Hugo Treffneri Gümnaasium

Poolfinaalini pidasid lisaks finaali jõudnuteni vastu:
Ainar Vau, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium
Linda Maria Saar, Tartu Jaan Poska Gümnaasium
Stefan Keirg, Audentes IB Program
Triinu Liis Mullaste, Tallinna 21. Kool
Girtel Muru, Tallinna Ühisgümnaasium
Nadim Metwalli, Tallinn French School

Suur tänu finaalide žüriile, kuhu kuulusid:
Briti suursaadik Ross Allen
USA suursaadik George P Kent
Ursula Roosmaa, Briti Nõukogu
Zinaida Jevgrafova, ESU Estonia
Paul Rüsse, Tallinna Ülikool

Suur-suur tänu ka esimestes voorudes kaasa löönud kohtunikele ja esinaistele/meestele ning Reaalkooli töömesilastele õpetajatele ja õpilastele.

Soojad õnnitlused kõnelejatele ja nende juhendajatele. Suur osalejate arv, positiivsed sõnumid žüriilt, juhendajatelt ja kõnelejatelt näitab selgelt, et võistlus on populaarne, vajalik ja suurepärane vaheldus igapäevasele koolitööle.

Võistlus toimus seekord Haridusministeeriumi, Reaalkooli, Briti Nõukogu, Tallinna Ülikooli, ILS Estonia ning Briti ja USA saatkondade toel. Aitäh kõigile.

Võistluse pildigalerii siit.