Esimene eesti kirjanduse päev on esmaspäeval, 30. jaanuaril

koolielu

Kuidas seda kõige paremini tähistada? Rõõmuga!

Seega teeme üleskutse: võta esmaspäeval kaasa oma lemmikteos eesti kirjandusest ning loe seda koolis igal pool, kus vähegi võimalus avaneb. Näiteks garderoobis, koridoris tundi oodates, puhvetijärjekorras, spordisaali pingil, sööklas oma laudkonnale, õpetajaga vestlusesse sattudes, uusi sõpru otsides. Tõestame, et eesti kirjandus on alati koos meiega! Kui teed oma lugemishetkest unustamatu pildi, siis jaga seda kooli Instagramis, FB lehel või saada kirjanduse õpetajale.

10.00-13.00 on kooli aulas Reaali ajaloo neljas Elav Raamatukogu, kus lugemiseks sätivad end valmis nii Tammsaare kui Kreutzwald, nii Under kui Kross, nii Alliksaar kui …jäägu veidi üllatusi ka. Sinna on muidugi tekkinud juba kuulamisjärjekord (ikka kirjandustundide ajast), aga võtame vastu kõik uudistajad, kui kenasti ootate. Võite samal ajal ju lugeda ..

Elavad Raamatud

• A. H. Tammsaare (tänase päeva sünnipäevalaps): Kristjan Suuder, Sten Martin Kabrits, Ellen Roper
  • Albert Kivikas: Grete Armei, Robert Pappel, Mihkel Ratassepp
  • Artur Alliksaar: Mikk Jõesaar, Emili Inno
  • Eduard Vilde: Marii Kõss, Helena Kotka
  • Eesti krimi: Robert Kurvitz ja Indrek Hargla: Viktoria Kaasik, Emil Rooste
  • Gustav Suits: Barbara Kuusk, Karmen Laud
  • Hando Runnel: Ell Juhani, Siim Kaasik
  • Ilmar Tomusk ja Fr. R. Kreutzwald: Inger Jürgenson, Valmar Mäesalu
  • Jaan Kross: Tuule Lintrop, Mirjam Koppel, Birgit Reintam
  • Juhan Liiv: Jasmiin Nau, Mari-Ly Truusalu, Kaisa Reena Linnupõld
  • Marie Under: Eleen Alamäe, Mirjam Sepp
  • Mika Keränen: Albert Kepp, Markus Johanson

Raamatuhoidjad: Artur Pinding, Emma Paide, Helena Piho, Vanessa Šusta
Vanem-raamatuhoidja Kristi Koit

.. ja mõned huvitavad viited, mis sellel hunnitul päeval veel toimumas .. https://www.kul.ee/kunstid-ja-loomemajandus/kirjandus/eesti-kirjanduse-paev

Plakati autor on Frederik Pärlin.