Tublid leiutajad Reaalkoolist!

konkursid

6. detsembril autasustati Tallinnas PROTO avastustehases õpilasleiutajate riikliku konkursi parimaid ning anti üle koostööpartnerite eripreemiad.

Konkursil osales 508 noort leiutajat 396 ideega. Osalejaid oli üle Eesti kokku 95 koolist, lasteaiast ja huvikoolist.

Kategoorias 6-7 aastased lapsed ja 1. kooliaste said Tallinna Reaalkoolist:

• II preemia
    • Rannar Mälk (2. klass) töö „Pudi-padi päästeotsik“ eest, lisaks Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eripreemia;
  • III preemia
    • Georg Gorošin (2. klass) töö „Käekaitse“ eest;
    • Ronja Kurim (3. klass) töö „Sossud“ eest.

Kategoorias 2. kooliaste

• III preemia
    • Frank Treu (4. klass) töö „Vihmavee prügivõrk“ eest, lisaks Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskuse eripreemia;
    • Elsbet Steinberg (4. klass) töö „Kasside söögimaja“ eest, lisaks Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eripreemia.
  • Laste teadusajakirja “Minu maailm” eripreemia Adele Hirmo (5. kl) töö „Prügi koristav lapsevanker“, eripreemia keskkonnasäästliku idee eest.

Eesti Teadushuvihariduse Liidu eripreemia Tallinna Reaalkooli õpetajale Kati Kurimile 1. vanuserühmas pälvinud töö „Sossud“ juhendamise eest.

Vaata lähemalt: Eesti Teadusagentuur

Foto: Kristjan Hirmo