10. klasside Rohetehnoloogia õppelaager

koolielu

Teisipäevast reedeni osales iga 10. klass kahepäevases rohetehnoloogia õppelaagris. TalTechi Särghaua õppebaasis saadi ülevaade evolutsioonilistest sündmustest Maa ajaloos, määrati fossiile ja arutleti toodete olelusringi üle.

Kõhutäide tuli Kurgja talumuuseumist, kus tutvuti C. R Jakobsoni talumajanduse põhimõtetega. Pika oktoobriõhtu täitis õhtumõnu Piret Otsa juhtimisel. Laagri teisel päeval külastati Järvakandi klaasimuuseumi ja klaasi sorteerimisega tegelevat ettevõtet Krynicki Glass Recycling. Õppereisil meenutati Reaalkool ajalooga seotud Ernst Peterson-Särgavat ja asetati mälesküünlad Anton Õunapuu hauale Vändra kalmistul.

Õppelaager toimus Keskkonnaministeeriumi ja KIKi toetusel. Projekti juhtis õpetaja Piret Karu.