Nädalavahetusel toimus informaatikaviktoriini lõppvoor

ainevõistlused

25.–26. juunini toimus Tartus informaatikaolümpiaadi lõppvoor, kus viie tunni jooksul tuli osalejatel kirjutada erinevaid ülesandeid lahendavaid arvutiprogramme ja järgmisel päeval sai kuulata huvitavaid loenguid tarkvara verifitseerimise võistlusest, tootejuhtimisest ja vanadest arvutitest.

Jaagup Kippar: “Informaatikaolümpiaadi lõppvooru üheks huviloenguks valmistas Peeter Aleksander Randla Sandra Schumanni kutsel ette protsessorite arenguloo ülevaate. Tuli välja, et protsessorite põhikäsud toimivad mitmekümne aasta kauguselt sarnastena ning osalt saab vanu programmilõike endistviisi käivitada. Praktilise poolena pani Peeter Epsoni kaheksakümnendate sülearvutis tööle IRC kliendi oma serverisse. Usinamad kuulajad ühendusid veebi kaudu ja said sülearvuti ekraanile suurendatud LCD-kuvarile teateid saata. Nõnda salamisi seinale ilmunud tekstipõhine graafika tekitas parasjagu elevust. Epsonil toimiv kood näriti ekraanil läbi. Programmeerimise juures kogenud kuulajad said imetleda või meenutada trikke, mis tekstiekraanile kuvamise juures tarvilikud. Ühtlasi andis ettekanne julgustuse, et piisava otsimise ja proovimise tulemusena saab igasugu seadmetele programme juurde kirjutada ning neid omavahel suhtlema panna.”

Gümnaasiumi arvestuses jagas esikohta Kregor Ööbik, 3. koha saavutas Marko Tsengov. Peeter Aleksander Randla sai 5. koha ning Ants Kärner 6. koha. Põhikooli arvestuses sai Pärtel Kukk 4. koha ja Jasper Tammes 6. koha.

Õnnitleme!

Lõppvooru tulemuste põhjal valis informaatikaolümpiaadi žürii välja rahvusvahelisele informaatikaolümpiaadile võistlema pääsenud õpilased. Eestit esindavad 7.–15. augustini Indoneesias, Yogyakarta linnas toimuval võistlusel Tallinna Reaalkooli värsketest vilistlastest M. Tsengov, K. Ööbik ja P. A. Randla.

Rohkem infot: Nädalavahetusel selgusid informaatikaolümpiaadi parimad

Foto: 2022. aasta informaatikaolümpiaadi lõppvooru osalejad koos juhendajatega. Autor: Sandra Schumann