Ukraina päev 18. aprillil

koolielu

18. aprillil toimub Tallinna Reaalkoolis traditsioonilise Taani päeva asemel Ukraina päev. Tundidesse on kutsutud külalisesinejad. Täpsem päevakava siit.

Teise tunni ajal toimub aktus, kuhu oodatakse kõikidest klassidest viieliikmelist esindust.

Toimub Ukraina-teemaline LEGO-võistlus. Kell 10.45–11.30 ehitavad aulas 9.–12. klass ja kell 12.00–12.45 5.–8. klass. Iga klassi kolmeliikmeline esindus peab LEGO-d ise kaasa võtma. Võistluse juhend.

Alates 10.35 on teisel korrusel avatud kohvik. Kogutud raha läheb Ukraina toetuseks. Koolilõunaks pakutakse ukrainapärast borši.

Peale 4. tundi, kell 11.30, on võimalik aulas Piret Otsaga õppida ukraina seltskonnatantsu.

Kell 16.30 algab filmiõhtu. Selle raames saab Blackboxis vaadata filmi „Maa kui sinine apelsin” ja klassis 303 seriaali „Rahva teener”.

Kolmandal korrusel on võimalik vaadata õpilaste loodud Ukraina-teemalisi kunstiteoseid. Esimesel korrusel saab tutvuda MTÜ Mondo näitusega Luganski oblastis paiknevast Krepi külast. Jätkuvalt ootame kirjanduslikku loomingut (juhend).