Eesti parimad õpilasuurijad kohtusid Tartus teadusfestivalil

konkursid

12.-13. aprillil toimus Tartus Eesti Rahva Muuseumis õpilaste teadusfestival, kus oma stendiettekandega esinesid ka Tallinna Reaalkooli õpilased. Teadusfestivalil anti üle ka õpilaste teadustööde konkursi riiklikud preemiad ja koostööpartnerite eriauhinnad. Gümnaasiumiastmes pälvis III preemia Paul Kaspar Nurk.

21. korda toimunud konkursile esitati 174 tööd 60 koolist, neist 30 põhikooli- ja 144 gümnaasiumiastmes. Konkursi komisjon tegi lõpliku valiku II vooru pääsenud 83 uurimistöö seast. Meie noortele uurijatele tuli hulgaliselt auhindu:

• Mihkel Jakobson Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, ajakirja Horisont ja Eesti Noorte Teaduste Akadeemia eriauhind töö „Optimaalseimad Maa ja Marsi vaheliste kosmosemissioonide lõpporbiidid sõltuvalt tehtavatest vaatlustest“ eest (juhendaja Hanna Britt Soots)
  • Kertu Kaare Sotsiaalministeeriumi, Tallinna Ülikooli ja Tervise Arengu Instituudi eriauhind töö „Raseduse I trimestri sõeluuringul tuvastatud suurenenud kuklavoldi seos patoloogilise karüotüübi ning loote arenguanomaaliatega Ida-Tallinna Keskhaigla andmetel” eest (juhendajad Liina Rajasalu ja Tiina Talvi)
  • Haide Maria Kuusik Argo kirjastuse eriauhind töö „Emakakaelavähi haigestumuse ja potentsiaalsete riskitegurite leviku seosed Eestis inimestel vanuses 15–44 aastatel 1980– 2017“ eest (juhendajad Hendrik Meister, Marika Tammaru)
  • Paul Kaspar Nurk gümnaasiumiastme III preemia, Eesti-uuringute Tippkeskuse ja Eesti Kunstiakadeemia eriauhind töö „Albert Camus’ eksistentsialismi jooni Priit Pärna filmides” eest (juhendajad Teet Teinemaa ja Kristi Koit)
  • Robert Pappel Eesti esindamine rahvusvahelisel Šveitsi talendifoorumil 2022, Keskkonnaministeeriumi ja Eesti Energia eriauhind töö „Tallinna Reaalkooli söökla biojäätmete biogaasi tootlikkuse hindamine“ eest (juhendaja Piret Karu)
  • Kelli Puhm Eesti Maaülikooli eriauhind töö „PRIA meetmete mõju mahepuuvilja- ja marjakasvatusele Eestis“ eest (juhendaja Piret Karu)
  • Liisa Grete Pürg Eesti Teaduste Akadeemia ergutusauhind, Eesti Keele Instituudi ja Argo kirjastuse eriauhind töö „Koroonateemaliste artiklite kommentaariumi keel Delfi ja Postimehe näitel“ eest (juhendaja Reet Varik)
  • Sander Simson Eesti esindamine Regeneron International Science and Engineering Fairil 2023 töö „Kohvipaksust sünteesitud alusmaterjalile sadestatud plaatina katalüsaatorite kasutamine polümeerelektrolüütmembraankütuseelemendis“ eest (juhendajad Jaak Nerut, Andrus Kangro)

Õnnitlused kõigile osalejaile ja juhendajaile!

Täpsem info siit.