Reaalikad Robotex võistlusel

konkursid

5.-7. novembrini toimus Saku Suurhallis Euroopa suurim robootikasündmus Robotex International. Robotexil sai osaleda erinevatel robotivõistlusel, lisaks oli palju uudistamist. Reaalkoolist osales erinevatel võistlustel eri vanuses ja erinevatest Reaalkooli robootikaringidest ning individuaalselt üles astuvaid õpilasi.

Vaatamata väga lühikesele ettevalmistuse ajale ja keerulistele olukorrale huvitegevuses, osaleti Reaalkooli Robotiklubist (4.-6. klass) Ahti Penti juhendamisel kuue robotiga kolmel erineval võistlusel. Enamik klubi liikmetest oli võistlustules olla esimest korda, kahjuks pidid mõned õpilasted teistele kodus kaasa elama. Masinate jõudu ja osavust pandi proovile Lego Sumos (4 võistkonda), labürindi läbimises ja folkraces. Väga tugeva etteaste tegid Lego Sumos võistkond Mesimumm (operaatoriks Albert Kepp) ja Baruto (operaatoriks Joosep Tammes), kes pääsesid finaalvõistlusel parima 12 hulka. Sel korral kahjuks kaugemale ei jõutud, kuna teiste masinad olid paremad. Võistlustelt võeti kaasa hulga kogemusi ja teadmisi veelgi paremate ning täpsemate masinate ehitamiseks.
Robotiklubi liikmed: Rebecca Rankla, Albert Kepp, Martin Pukk, Jakob Sang, Henri Mugur, Joosep Tammes (TKP), Joosep Jõesaar (TKP), Mattias Mihkel Mikson (TKP), Bruno Murumets, Lukas Paatsi, Pärtel Raukas, Karl Erik Susi, Taavi Toompark ja Hendrik Jaska.

Individuaalselt astus Robotexil üles endine Robotiklubi pikaaegne liige Katariina Kukk, kes saavutas teist aastat järjest tüdrukute tuletõrjumisvõistluse (vanusegrupis 14- ja vanemad) esimese koha. Palju õnne!

Robotexi tulemusi saab vaadata siit.