Kolmas koht Euroopa statistikavõistlusel

konkursid

Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat eestvedamisel toimus 2019.–2020. õppeaasta õpilaste statistikavõistlus 17 riigis ja konkursil osales üle 17 000 õpilase. Võitjad kuulutati välja pärast riiklikke konkursse ja sellele järgnenud Euroopa vooru kahes vanuserühmas. Euroopa vooru pääsemiseks tuli riikide parimatel teha kaheminutiline ingliskeelne video teemal „Noored Euroopas“, mis aitaks demonstreerida, milliste probleemidega noored oma riigis silmitsi seisavad, kasutades selleks riiklikku statistikat. Euroopa ekspertidest koosnev žürii hindas kokku 57 videot ja valis välja võitjad nii vanemas, 16–18-aastaste, kui ka nooremas, 14–16-aastaste, vanuserühmas.

2019.–2020. õppeaasta õpilaste Euroopa statistikavõistlusel pälvis nooremas vanuserühmas  kolmanda koha Tallinna Reaalkooli võistkond FRESIITO videoga, mis räägib Eesti süsinikujalajäljest eri vaatenurkade alt. Võistkonda kuulusid Frederik Pärlin, Siim Ilison ja Tobias Palm. Õpilasi juhendas matemaatikaõpetaja Andres Talts.

Palju õnne!