Reaalikad KüberNaaskli võistlusel

ainevõistlused

Reedel, 12. juunil võistlesid 44 parimat noort vanuses 14-25 küberkaitsevõistluse KüberNaaskel (CyberSpike) 2020 lõppvoorus. KüberNaasklil saavutas 5. koha Jan Hendrik Jõgi ja 8. koha Marko Tsengov. Palju õnne!

Võistluste keskne teema oli kaitsta väljamõeldud maineka idufirma infotaristut küberrünnete eest. Selle jaoks tuli paigata ja uuendada erinevaid taristus olevaid teenuseid ja süsteeme. Lisaks oli üks nende populaarsetest rakendustest kaaperdatud ning üle võetud server tuli tagasi võita. Infotaristu koosnes meiliserverist, populaarsest sisuhaldussüsteemist, andmebaasiserverist ja ettevõtte rakendusserverist. Kurikaelte tõrjumise kõrval tuli hoolitseda selle eest, et kõik teenused oleks kättesaadavad ja kasutuskõlblikud.

KüberNaaskel/CyberSpike on Eesti küberkaitse talentide suurvõistlus noortele. Võistlust korraldab Tallinna Tehnikaülikool. Võistlus toimus simulatsiooni põhise küberturvalisuse koolitusega tegeleva Eesti idufirma RangeForce’i platvormil.

Täpsem info: põhivooru tulemused