Emakeelepäev

koolielu

Emakeelepäeva tähistatakse Reaalkooli suures majas seekord kahel päeval.

Neljapäeval, 12. märtsil 2. tunni ajal toimub juba traditsiooniks saanud mälumäng aulas, kus samade küsimuste üle murravad päid 5.-12. klasside 3-liikmelised esindused. NB! Vähemalt ühel meeskonnaliikmel peab kaasas olema nutitelefon, sest osa mälumängust on Kahooti-põhine.

4. ja 5. tunni ajal kõneleb ruumis 303 luulest Jürgen Rooste – seekordne kava on pühendatud Andres Ehinile (kes saanuks 13. märtsil 80) ja kannab pealkirja “Luba linnukesel väljas jaurata”.

Reedel, 13. märtsil osalevad 9.-12. klasside esindajad 10.30 algaval e-etteütlusel ruumis 304. Loomulikult võib etteütlust kaasa teha ka teistes ainetundides!

Iga eesti keele õpetaja annab nende päeva tundides endast parima, et emakeelepäevale vajalikku meeleolu luua, sest nagu ütleb ka eesti vanasõna ’mis südames keeb, sellest kõneleb keel’.

Ilusat emakeelt igasse päeva!

Neljapäeval toimunud 5.-12. klasside emakeelepäeva mälumängu tulemused:

• 5.-6. klasside arvestuses sai I koha 5.a ja II koha 5.b
  • 7.-9. klasside arvestuses sai I koha 9.b, II koha 8.a ja III koha 9.a ja 9.c
  • 10.-12. klasside arvestuses sai I koha 12.b, II koha 10.c, III koha 12.a ja 11.a

5.-12. klassi üldarvestuses sai I koha 12.b, II koha 9.b ja III koha 10.c.

Täname kõiki osavõtjaid! Teie pingutus oli vahva!