Tartu rahu 100

koolielu

Esmaspäeval, 3. veebruaril tähistasime Tartu rahu aastapäeva.

Tallinna Reaalkooli gümnaasiumiaste käis Tartus õppekäigul. Külastati Tartu Ülikooli Kunstimuuseumi, Tartu Poska Gümnaasiumi, Tartu Ülikooli kartserit ja Tartu Linnamuuseumi, Eesti Üliõpilaste Seltsi maja ja Tartu Jaani kirikut.  Päeva lõpetasid loengud Tartu Ülikooli aulas.

Tallinna Reaalkooli põhikooli õpilased tähistasid Tartu rahu 100. aastapäeva kogunemisega kooli aulas. Kõne pidas õppealajuhataja Tiina Talvi. Tallinna Reaalkooli rollist Vabdussõjas rääkis Ants Erik Nõmper. Lõppsõna ütles Põhikooli Esinduskoja president Kristofer-Robin Tops.

IV korrusel on pühendatud näitus 100 aastat tagasi sõlmitud Tartu rahule.

G5 koolide (Reaalkooli, Tallinna Inglise Kolledži, Prantsuse Lütseumi, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja 21. Kooli) õpilasomavalitsuse liikmed ja liputoimkonnad osalesid tseremoonial Reaali Poisi ausamba juures 2. veebruaril. Meenutati Tartu rahulepingu tähtsust ja koolipoistest vabatahtlike rolli Eesti Vabadussõjas. Kõneles peaminister Jüri Ratas. Mälestushetkel helistati langenute auks koolikella.

Meediakaja Reaali Poisi juures toimunust:

• Laura Raus, Tallinna Inglise Kolledž. Pildigalerii
  • FOTOD | Tartu rahu aastapäev: Reaalkooli juures asetati mälestusmärgi juurde pärjad. Galerii
    Delfi.ee, 02.02.2020
  • Ratas: Tartu rahuleping on Eesti edu ja kindluse pant. Loe siit.
    ERR, 02.02.2020