ROBOTIVÕISTLUS FLL Põhja-Eesti I poolfinaal

konkursid

25. jaanuaril peeti Laagri koolis Põhja-Eesti FLL (Firts Lego League) võistluse I poolfinaal, mille eesmärgiks oli välja selgitada 36 võistkonnast parimad, kes pääsevad edasi kevadel 09.03-10.03 2020 Tartus toimuvale Eesti võistluse finaalvooru.

FLL ehk FIRST LEGO League Estonia on võistlus, mis koosneb robotivõistlusest ja projektist. Võistlusformaadist täpsemalt. FLL võistlus toimus tänavu 9. korda. Reaalkooli ja Kesklinna Põhikooli robootikaringidest on osaletud võistlustel 8 aastat, nendest viimasel 4. aastal päris edukalt. Juba väga kogenud võistkonnana oli võistlustules Reaalkooli õpilastest koosnev “Viirus”(Pärtel Kukk, Uku Kurim, Jasper Tammes, Katariina Kukk, Luka Puumets, Peeter Pugal), kes saavutasid robotimängus osalenuist kõrgeima punktiskoori ja neile omistati poolfinaali meistritiitli karikas.

Esmakordselt uues koosseisus võistles meeskond RUUTer v2, kuhu kuulusid õpilased Reaalkoolist (Martin Pukk, Kristofer-Peeter Vares, Armis Must, Erik Vanasaun), Kesklinna Põhikoolist (Edward Ulst, Ruut Kangust, Mario Levorato, Jakob Sang) ja TIKist (Lennar ja Linnart Läheb). Tiim esines päris hästi ja neile omistati põhiväärtuste II koha karikas (täpsemalt). Mõlemad võistkonnad said kutse osaleda Eesti FLL võistluse finaalvoorus 7 – 8.03.2020 Tallinnas. Võistlusel aitas meeskondi õigel ajal õigesse kohta suunata juhendaja Ahti Pent.

26. jaanuaril astusid üles Põhja-Eesti FLL II eelvooru võistlusel pisikesed robootikud Jaagup (TRK) ja Joosep Tammes (TKP) Robodraakonite võistkonnast, kelle masin andis tugevat konkurentsi kogenud võistlejatele, jäädes robotimängus 6. kohale (36 osalejast ), kuid karikaid ja finaalikohta seekord ei tulnud. Edu neile edaspidiseks.

Ahti Pent