Rainer Kravets ja jooksmine

huvitegevus

Sel kevadel Tallinna Reaalkooli lõpetanud Rainer Kravets (vil!134) alustas jooksutreeningutega 2011. aastal ning treeneri käe all hakkas harjutama 2015. aastal. Kolm aastat tagasi Reaalkooli tulles kaasati ta orienteerujate tiimi, mis osales koolinoorte MM-il Sitsiilias. Peale seda on Rainer jätkanud sprindiorienteerumisega, mis kujutab endast tavaliselt kuni 20 min pikkust orienteerumist linna vahel. Ta on tulnud sprindiorienteerumises Kaarel Vesilinnuga samas tiimis U20 Eesti meistrivõistlustel teiseks ning individuaalselt neljandaks.

Pikamaajooksu alla kuuluvad võistlusdistantsid 3000 m kuni 10 000 m. See on ala, mis vajab suurt tahtejõudu ja töövõimet, sest tulemused saabuvad pikaajalise süstematiseeritud töö tulemusena. Lisaks vastupidavusele on olulised ka kiirusvõimed, sest sageli otsustatakse võitjad lõpuspurdiga.

Rainer Kravetsi parimad tulemused pikamaajooksus:

• U20 10 km maanteejooksu EMV 2. koht
  • U20 3000 m talviste EMV 4. koht
  • U18 4 km murdmaajooksu karikavõistluste 3. koht
  • Tallinna koolinoorte 3 km murdmaajooksu 2. koht
  • U20 1500 m Tallinna noorte MV 1. koht

Lisaks osales Rainer aasta tagasi EV100 100 x 10 000 m Guinnessi rekordi jooksus, kus sada jooksjat läbisid teatejooksuna igaüks staadionil 10 km. Raineri aeg oli 35.12 ning rekord kirjutati eestlaste nimele.

Rainer Kravets (vil!134)