Kertu Kaare ja ujumine

huvitegevus

137. lennu õpilane Kertu Kaare on tegelenud ujumisega 9 aastat. Ta läks esimest korda ujumistrenni esimeses klassis. Selle aja jooksul on ta võitnud Eesti meistrivõistlustelt 72 medalit (oma vanuste seas 59 ning absoluutarvestuses 23). Kertu on 2-kordne Eesti meister ning 31-kordne Eesti noorte ja juunioride meister. Lisaks on ta võitnud medaleid (16) Baltimaade meistrivõistlustelt ning (9) Põhjamaade meistrivõistlustelt. Kertu osales 2017. aastal Euroopa Noorte Olümpia Festivalil ning saavutas seal Eesti naisujujate parima koha (6. koht). Oluliseks peab tüdruk 2018. aasta suvel normi täitmist ja pääsemist täiskasvanute Euroopa meistrivõistlustele. Kaare nimel on 4 Eesti noorterekordit ning üks eesti juunioride rekord. Kertu on valitud kaks korda aasta parimaks noorujujaks Eestis ning ühe korra aasta parimaks juunioriks.

Sel suvel osales Kertu juunioride Euroopa meistrivõistlustel Kaasanis ning augusti lõpus ootavad teda ees juunioride maailmameistrivõistlused Budapestis.

Ujumine on lahutamatu osa Kertu igapäevaelust. Treeningud toimuvad kaks korda päevas (hommikul enne kooli ning õhtupoole pärast kooli) ning kuuel päeval nädalas. Ujumine on spordiala, kus on vaja tehnikat, kiirust, vastupidavust ja jõudu. Samuti nõuab ujumine tugevat distsipliini.

Parimad saavutused:

• 4 Eesti noorterekordit, 1 Eesti juunioride rekord
  • osalemine Euroopa meistrivõistlustel
  • Euroopa Noorte Olümpia Festivali 6. koht
  • Eesti meistrivõistlused absoluutarvestuses – 23 medalit (2 kulda, 12 hõbedat, 9 pronksi)
  • Eesti noorte ja juunioride meistrivõistlused – 59 medalit (31 kulda, 19 hõbedat, 9 pronksi)
  • Põhjamaade noorte meistrivõistlused – 9 medalit (2 kulda, 4 hõbedat, 9 pronksi)
  • Baltimaade meistrivõistlused absoluutarvestuses – 3 medalit (2 kulda, 1 hõbe)
  • Baltimaade noorte ja juunioride meistrivõistlused – 13 medalit (9 kulda, 1 hõbe, 3 pronksi).

Kertu Kaare(137. lend)