Kaspar Päärson ja murdmaasuusatamine

huvitegevus

136. lennu õpilane Kaspar Päärson on tegelenud murdmaasuusatamisega 10 aastat. Esmatutvust murdmaasuusatamisega tegi Kaspar 6-aastaselt. Esimestel võistlustel osales ta 9-aastaselt. 10 aasta jooksul on Kaspar võitnud 6 Eesti meistrivõistluste medalit ja tulnud kaks korda Eesti meistriks. Ta on korra võitnud hooaja kokkuvõtva karika ja saavutanud viis korda teise koha.

Murdmaasuusatamine on väga karm spordiala, mis nõuab sportlaselt äärmuslikku vastupidavust ja tugevat sprindivõimet. Murdmaasuusatamise võistlused ulatuvad 1,5 km (3 min) kuni 50 km (3h).Suusatamine arendab sportlases valu taluvust, mis aitab reaalikal ka koolis vastu pidada. Suusatamine on Kasparile andnud tugeva põhja teiste spordialade harrastamiseks. Kaspar on kiir-rulluisutamises võitnud 9 Eesti meistrivõistluste medalit ja tulnud neli korda Eesti meistriks.

Kaspar Päärsoni parimad tulemused murdmaasuusatamises:

• ühisstardist klassikalise tehnika 10 km U16 EMV 1. koht
  • U20 suusateate EMV 1. koht
  • 2018 aasta hooaja üldvõit
  • 44. Tartu poolmaratoni 7. koht

Kaspar Päärsoni parimad tulemused muudel spordialadel:

• sprindi orienteerumise EMV U18 4. koht
  • 10. Tartu rulluisu poolmaratoni 1. koht
  • kiir-rulluisutamise 200m EMV 1. koht
  • kiir-rulluisutamise 500m EMV 1. koht
  • kiir-rulluisutamise 21km EMV 1. koht

Kaspar Päärson (136. lend)